Niereformowalny kierowca z trzema zakazami

wtorek, 20 lutego 2018 r., 11:11
fot. archiwum

Kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności grozi 33-letniemu mieszkańcowi Gdyni, którego zatrzymano w poniedziałkowy wieczór w Żukowie. Okazało się, że wsiadł za kierownicę mimo posiadania trzykrotnie wydanego zakazu prowadzenia pojazdów.

Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek o godz. 23 w Żukowie przez policjantów z wydziału ruchu drogowego.

- Okazało się, że 33-letni mieszkaniec Gdyni prowadził pojazd marki Ford Focus pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów trzema prawomocnymi wyrokami sądu rejonowego w Gdańsku i Wejherowie do 2019 roku oraz cofnięcia mu uprawnień na podstawie decyzji Urzędu Miejskiego w Gdyni - informuje Jarosława Krefta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Pojazd odholowano, a 33-latek wkrótce ponownie stanie przed sądem. Za jazdę mimo orzeczonego zakazu, zgodnie z artykułem 244 Kodeksu Karnego, grozi mu kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.