Tak upłynęły ferie na białym orliku w Sierakowicach

wtorek, 20 lutego 2018 r., 12:26
fot. nadesłane

Najmłodsi użytkownicy orlika białego w Sierakowicach podczas ferii nie mogli narzekać na nudę. Mimo kaprysów pogody mieli mnóstwo propozycji ciekawych zajęć - trenowali grę w hokeja, grali w gry planszowe i podziwiali w tańcu na lodzie Amelię Rams.

W sportowym wydaniu sierakowickiej oferty feryjnej atrakcji nie brakowało. Chętni przedpołudnia mogli spędzać na treningach gry w hokeja z zawodnikami zespołu Borsuki Sierakowice oraz z Łukaszem Piaszczyńskim, zawodnikiem Marvins Oliwa Hockey Team.

- Po zajęciach codziennie mogliśmy spotkać dużą liczbę dzieci oraz dorosłych na tafli lodowiska, a w godzinach wieczornych podziwialiśmy grę miejscowych hokeistów - informuje Marian Wnuk-Lipiński, koordynator sportu w gminie Sierakowice.

Przy współpracy z sierakowickim ośrodkiem kultury w budynku Orlika zorganizowano zajęcia dla dzieci z grami planszowymi, karcianymi, kalamburami oraz nauką gry w szachy i warcaby. Prócz tego 2 lutego na lodowisku odbył się widowiskowy pokaz tańca na lodzie utalentowanej Amelii Rams.

Podczas ferii Szkoła Podstawowa nr 1 wraz z Marianem Wnuk-Lipińskim, koordynatorem d.s sportu zorganizowali dwa turnieje dla dzieci "Ferie na Sportowo".

W turnieju halowym w dwóch kategoriach uczestniczyli chłopcy i dziewczęta.

- Nie ważne były miejsca jakie kto zajmował lecz czas spędzony na sportowo - zaznacza koordynator ds. sportu.

Pamiątkowe medale ufundowane przez wójta gminy Sierakowice wręczyli organizatorzy.

- Skończyły się ferie a dzieci wróciły do szkoły - był to czas bardzo pracowity dla nas ale i mile, oraz sportowo spędzony przez dzieci - podsumowuje Marian Wnuk-Lipiński.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.