Premiera drugiej części opowieści filmowej "Żywioły" już w piątek

wtorek, 20 lutego 2018 r., 12:58
fot. internet/youtube/kadr z filmu

Pięć historii, pięć osobowości i magia płynąca z tworzenia - tak określić można drugą część Żywiołów. To cykl krótkometrażowych filmów dokumentalnych o wyjątkowych ludziach z Kaszub. Premierowy pokaz będzie można zobaczyć w piątek, 23 lutego w Sulęczynie.

Fundacja Aby Chciało Się Chcieć zaprasza na oficjalną premierę filmu "Żywioły 2". Wśród bohaterów zobaczymy Marka Teterycza i zespół Czarodzieje z Kaszub, Marlenę Stefańską, Bartłomieja Piasecznego, Sławomira Bronka oraz Adama Czerwińskiego. Co łączy muzyka, malarkę, pasjonata psich zaprzęgów, dyrygenta oraz muzyka jazzowego? Według Eweliny Karczewskiej i Piotra Zatonia - autorów produkcji - przede wszystkim ogromna pasja i moc zarażania nią innych.

Jak podkreśla Ewelina Karczewska, dobór kolejnych pięciu żywiołów nie był łatwy. Tym razem twórcy zdecydowali się nie przypisywać swoim bohaterom konkretnych cech żywiołów.

- Na Kaszubach jest tylu inspirujących ludzi, że można by było kręcić z ich udziałem "żywiołowy serial". Jak ludzie kochają to co robią, są siłą napędową i dają się porwać swojej pasji, mają w sobie żywiołową mieszankę - dodaje autorka scenariusza.

Autorzy swoich bohaterów spotkali przede wszystkim na drodze zawodowej. Praca nad filmem trwała kilka miesięcy. Powstało pięć odrębnych opowieści. Każda trwa od 15 do 20 minut i przedstawia odrębną historię. Wszystkie jednak łączy jedno - niesamowita moc i ekspresja bohaterów. Twórcom zależało na tym, aby tę ich niezwykle dobrą energię pokazać.

Jak zapewniają autorzy, poza niezwykłymi ludźmi w "Żywiołach 2" dostrzec będzie można również dzikość i piękno kaszubskiej natury.

Dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji poznać pierwszej części "Żywiołów", autorzy zapraszają na kanał youtube, gdzie publikują fragmenty filmu. Oficjalna premiera kolejnych pięciu Żywiołów odbędzie się w piątek 23 lutego w Karczmie na Stromej w Sulęczynie. Początek pokazu o godzinie 19.00.

Projekt dofinansowany ze środków powiatu kartuskiego oraz gminy Sulęczyno.

DS

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.