Dzieci spędziły w Chmielnie ferie z wyobraźnią

środa, 21 lutego 2018 r., 12:38
fot. nadesłane/GOKSiR Chmielno

Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych mieszkańców gminy cieszyły się zajęcia feryjne odbywające się w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie. Spotkanie z iluzjonistą, policjantem, warsztaty plastyczne,taneczne, fotograficzne, wspólne budowanie budek dla ptaków, zajęcia kulinarne, spektakl teatralny czy turniej gry w Fifę - to tylko niektóre z atrakcji, które GOKSiR przygotował w tym czasie.

Około pięćdziesięciorga dzieci każdego dnia ferii uczestniczyło w zajęciach, które przygotowano w Gminnym Ośrodku Kultury w Chmielnie. Przez dwa tygodnie nikt z odwiedzających placówkę milusińskich nie mógł narzekać na nudę.

Uczestnicy zajęć feryjnych m.in. grali w gry zespołowe, tańczyli Zumbę Kids, zgłębiali tajniki życia pszczół i w warsztatach plastycznych. Dzieci miały okazję też przeżyć prawdziwie magiczne chwile, a wszystko za sprawą spotkania z iluzjonistą. Chętni mogli spróbować swoich sił w sztuce kulinarnej - te zajęcia, połączone z projekcją filmu "Cały ten cukier" przyniosły sporą satysfakcję uczestnikom.

Podczas ferii nie zabrakło też akcentów ekologicznych. Jedne z zajęć poświęcono na stworzenie budek lęgowych dla ptaków, które na wiosnę zawisną na drzewach. Dzieci uczestniczyły też w wycieczkach. GOKSiR zorganizował wyjazd do Centrum Nauki Eksperyment oraz do Parku Edukacyjnego ZOO Egzotyczne Kaszuby w Tuchlinie. Do Chmielna zawitał też zespół ze Studia Teatralnego KRAK-ART z Krakowa ze spektaklem pt. "Warkocz Królewny Wisełki".

We wtorek, w drugim tygodniu ferii w Pracowni Orange i w kinie, odbyły się obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. W programie zajęć tego dnia ujęto m.in. spotkanie z policjantami, zabawy w Pracowni i projekcję filmu.

W godzinach popołudniowych w GOK-u odbywały się natomiast zajęcia dla młodzieży. Chętni mogli wziąć udział w I Turnieju Fify, warsztatach fotograficznych, warsztatach tańca nowoczesnego, decupage'u, turnieju tenisa stołowego, a także w przeglądzie muzycznych talentów,

Z okazji ferii specjalne projekcje przygotowało też Kino za Rogiem. Pokazy filmowe cieszyły się dużą popularnością.

Zajęcia prowadzili instruktorzy - Tadeusz Makowski, Paweł Kluwa, Michał Lange, Natalia Stolc, Karolina Penkowska, Ania Szajwaj, Beata Czaja, Oliwia Beling, Halina Jank, Emilia Kruszyńska, Łukasz Grzenkowicz.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.