Kosy. Ford w rowie - pasażerka w szpitalu

środa, 21 lutego 2018 r., 19:52
fot. AL

Pasażerka forda została przetransportowana do szpitala po tym, jak kierująca pojazdem wpadła w poślizg, wskutek czego wjechała do przydrożnego rowu. Do zdarzenia doszło na trasie Kartuzy-Kosy. Nawierzchnie dróg są śliskie. Służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 19. na drodze wojewódzkiej relacji Kartuzy-Sulęczyno. Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że kierująca fordem jadąc od Kartuz w kierunku Brodnicy Górnej na śliskiej nawierzchni wpadła w poślizg, straciła panowanie nad pojazdem, w wywniku czego wjechała do przydrożnego rowu.

Wskutek zdarzenia poszkodowana została pasażerka pojazdu. Kobietę przetransportowano do kartuskiego szpitala.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z JRG Kartuzy oraz zespół ratownictwa medycznego.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja.

W związku z opadami śniegu i śliską nawierzchnią dróg służby apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w ruchu. Pamiętać należy, że śliska onawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych sytuacjach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, by dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.