Banki czy firmy pozabankowe?

czwartek, 22 lutego 2018 r., 08:15
fot. nadesłane

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi ma problemy finansowe. Lub nie starcza im do następnej wypłaty. Często wtedy sięgamy po najbliżej znaną nam opcję pożyczania. Dodatkowy zastrzyk gotówki możemy uzyskać od firm pozabankowych, jak i od banku. Dodatkowe pieniądze możemy przeznaczyć na dowolny cel. Nie spowiadając się nikomu na co chcemy je przeznaczyć. Taka opcja pożyczania sprawia, że coraz więcej ludzi z nich korzysta.

Firmy pozabankowe

Firmy pozabankowe udzielają pożyczek krótkoterminowych, jak i długoterminowych. Ich klientami są osoby indywidualne lub firmy. Wiele ludzi wybiera tę opcję pożyczania dlatego, że nie wymagają zbyt wielu formalności. A także to uzyskania pożyczki pozabankowej nie są potrzebni poręczyciele. Ta forma pożyczek wykorzystywana jest przede wszystkim przez osoby, które z różnych względów dostały odmowę z banku. Firmy pozabankowe zwykle udzielają pożyczek w kwocie od 100 zł do 5000 zł. Na okres kredytowania na 30 dni. W przypadku pożyczek długoterminowych okres kredytowania jest dłuższy.

Pożyczki pozabankowe również często są udzielane osobom, które nie mają zdolności kredytowej. A także osobom, które widnieją w bazach dłużników. W celu uzyskania pożyczki pozabankowe ważne jest, aby mieć:

• dowód osobisty;
• obywatelstwo Polskie;
• Polskie miejsce zamieszkania;
• wiek od 18 do 75 roku życia;
• aktywny numer telefonu, adres-email. A także konto w banku.

Coraz chętniej Polacy korzystają z usług firm pozabankowych, ponieważ mają jasne i przejrzyste zasady w związku z pożyczaniem. Wymagane jest minimum formalności. Wnioskowanie o pożyczkę możemy złożyć przez internet. Cały proces pożyczania odbywa się online. Jest to super opcja dla ludzi, którzy nie chcą marnować wolnego dnia.

Banki

Obecnie w Polsce działa sporo banków. Kredyt z banku jest przeznaczony dla osób fizycznych, jak i dla małych i dużych przedsiębiorstw. Osoby starające się o kredyt powinny mieć czystą kartę. To oznacza, że takie osoby nie mogą widnieć w bazach dłużników. Jak i również osoby bez zdolności kredytowej nie uzyskają pożyczki z banku. Mając problem z tymi dwoma rzeczami klient nie ma szans na uzyskanie kredytu.

Z banku oprócz kredytów możemy również uzyskać inne usługi. Należą do nich konto osobiste, konto oszczędnościowe, karty kredytowe, leasingi, kredyty samochodowe itd. Banki oferują nam kredyty do 150 000 zł nawet do 96 miesięcy, na przykładzie Alior Bank. Koszt pożyczki lub kredytu zależy od wielu czynników — prowizji, oprocentowania, formuły obliczania rat. Bank przy udzielaniu kredytu wymaga również wielu dokumentów. Należą do nich przede wszystkim:

• Dowód osobisty lub inny dokument poświadczający tożsamość;

Należy również wypełnić wniosek kredytowy. W wielu bankach możemy wykonać go online. Jeśli zdecydujemy się na tę opcję możliwe jest że wszystkie formalności załatwimy przez internet. Niektóre banki po wysłaniu wniosku przez klienta dzwonią do niego i potwierdzają dane. A przy okazji uzgadniają jakie dokumenty trzeba dostarczyć do placówki;

• W celu uzyskania pożyczki z banku należy również przedstawić zaświadczenie o dochodach. Niektóre banki wymagają również zgodę współmałżonka na zaciągnięcie kredytu.

Od emerytów i rencistów bank wymaga przedstawienia odcinka renty lub emerytury. Instytucje finansowe oferują również kredyty dla osób pracujących na umowę o dzieło;

• Ważne jest, aby mieć zdolność kredytową. Po złożeniu wymaganych dokumentów bank rozpoczyna analizę zdolności kredytowej. Bank sprawdza historię kredytową w BIK. Jeśli klient ma zaległości w spłatach wniosek może zostać odrzucony.

Bank w ten sposób wylicza jaką kwotę może przyznać klientowi. Oraz w jakim terminie może ją spłacić. Wylicza również ratę kredytu.

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.