3-letnia Liliana z Brzezin walczy z białaczką. Potrzebna krew!

czwartek, 22 lutego 2018 r., 10:59

Mała mieszkanka Brzezin w gminie Przodkowo zmaga się z ostrą białaczką limfoblastyczną. Od grudnia przebywa w szpitalu. Teraz najbardziej potrzebuje krwi. Płynem ratującym życie będzie można podzielić się 3 marca w Przodkowie. Można to uczynić także codziennie w Punkcie Krwiodawstwa w Kartuzach! Podziel się krwią i pomóż Lilianie w walce z chorobą.

Ma zaledwie trzy lata, a już musi stoczyć najważniejszą walkę o życie. Mowa o Lilianie Ojowskiej z gminy Przodkowo, u której zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Dziewczynka od grudnia przebywa w szpitalu. Jest podopieczną oddziału Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Teraz najbardziej potrzebuje krwi. Stąd też już w sobotę, 3 marca w godzinach od 9. do 14. na placu przed kościołem w Przodkowie stanie krwiobus, w którym będzie można podzielić się dającym nadzieję i ratującym życiem płynem.

Do podzielenia się krwią swoich klubowiczów, jak i wszystkie chętne osoby zachęca też Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej PSP w Kartuzach.

- Zachęcam wszystkich strażaków do podzielenia się krwią i tym samym pomocy trzyletniej Lilianie w jej walce z chorobą. Krew można oddać nie tylko 3 marca w Przodkowie, ale w każdy inny dzień w Punkcie Krwiodawstwa w Kartuzach - zachęca mł. ogn. Paweł Gawin, prezes Klubu HDK przy KP PSP w Kartuzach.

Jak dodaje, podczas oddawania krwi należy podać informację, że przeznaczona jest ona dla Liliany Ojowskiej.

Przypomnijmy, że oddział terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kartuzach (przy Powiatowym Centrum Zdrowia w Kartuzach) czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7. do 12.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.