Zapowiada się mroźna noc - temperatury mają spaść do -16 stopni

czwartek, 22 lutego 2018 r., 17:45
fot. archiwum/MSz

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla województwa pomorskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym mrozem. W nocy temperatury mogą spaść nawet do -16 stopni Celsjusza. Najmroźniej ma być na Kaszubach i Żuławach.

Zgodnie z komunikatem Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -13°C do -11°C, lokalnie do -16°C.

- Najniższa tremperatura w rejonie Kaszub i Żuław. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 15 km/h wschodni, nad ranem zmienny - podaje IMGW.

Ostrzeżenie obowiązuje od czwartku godz. 23. do piątku do godziny 9.

Pamiętajmy, by w okresie, gdy temperatury są tak niskie należy zwracać szczególną uwagę na osoby bezdomne i samotne. Nie bądźmy obojętni na ich los. Wystarczy jeden telefon. Policjanci apelują, by widząc osobę, która może być bezdomna i potrzebować pomocy, natychmiast to zgłosić.

- Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane. Pamiętajmy, jeden taki telefon może uratować ludzkie życie. Kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, jest zbliżona do zera lub niższa, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy - apelują policjanci.

- Nie bądźmy obojętni i alarmujmy policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze - podkreślają.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.