Chwaszczyno. Pożar w budynku mieszkalnym - ranna kobieta

czwartek, 22 lutego 2018 r., 23:34
fot. AL

Zwarcie instalacji elektrycznej najprawdopodobniej było przyczyną pożaru, do którego doszło w Chwaszczynie przy ulicy Gdyńskiej. Ogień pojawił się tam w budynku jednorodzinnym. Wskutek pożaru poparzona została starsza kobieta. Została przetransportowana do szpitala.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kartuzach otrzymał około godziny 22. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że ogień pojawił się w budynku jednorodzinnym.

- Pożar powstał w korytarzu najprawdopodobniej wskutek zwarcia instalacji elektrycznej. Spaleniu uległy meble znajdujące się w korytarzu, sufit oraz drzwi. Wstępnie straty oszacowano naokoło 25.000 zł. Warto uratowanego mienia szacuje się na około 350.000 zł - podaje kpt. Marek Szwaba, rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Kartuzach.

Wskutek pożaru ranna została 82-letnia kobieta, właścicielka budynku. Została poparzona. Trafiła do szpitala.

Działania trwały ponad dwie godziny, a wzięli w niej udział strażacy z OSP Chwaszczyno, JRG Kartuzy, JRG 4 Gdynia.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.