Przy drodze znaleziono ciało kobiety. Zmarła najprawdopodobniej z wychłodzenia

piątek, 23 lutego 2018 r., 12:39
fot. archiwum

W piątek rano przy jednej z dróg w Nowej Sikorskiej Hucie (gmina Stężyca) znaleziono ciało 66-letniej kobiety. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mogła ponieść śmierć wskutek wychłodzenia organizmu.

Ciało 66-letniej mieszkanki Nowej Sikorskiej Huty znaleziono w piątek około godz. 7.30 przy jednej z dróg w tej miejscowości.

- Leżącą przy drodze kobietę znalazł sąsiad. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zgon mógł nastąpić wskutek wychłodzenia. Dokładną przyczynę jednak będziemy potwierdzać, wyjaśni ją sekcja zwłok - informuje Jarosława Krefta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Przypomnijmy, że według danych Komendy Głównej Policji, w tym sezonie jesienno-zimowym, od 1 listopada 2017 roku z powodu wychłodzenia zmarło w całej Polsce już ponad 40 osób. Policjanci apelują, by ze względu na panujące obecnie ujemne temperatury, zwracać szczególną uwagę na osoby bezdomne, starsze i samotnie mieszkające.

- Kiedy temperatura na zewnątrz gwałtownie spada, jest zbliżona do zera lub niższa, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Pamiętajmy, jeden taki telefon może uratować życie - apelują policjanci.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.