9. kolejka somonińskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej

piątek, 23 lutego 2018 r., 13:08
fot. nadesłane

W sobotę, 10 lutego odbyła się dziewiąta kolejka Somonińskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej. W pierwszym meczu doszło już do sporej niespodzianki. Doświadczona drużyna Szargana Somonino uległa młodzieży z Dav-Tynk Team Kartuzy 1:4 tracąc tym samym szanse na zajęcie miejsca na podium.

Wszystkie bramki dla drużyny z Kartuz strzelili juniorzy na co dzień grający w Amatorze Kiełpino. Drugie zaplanowane spotkanie niestety nie doszło do skutku, gdyż zawodnicy Promila Somonino, który do tej pory nie zdobył punktu nie stawili się na zawody oddając tym samym punkty walkowerem liderowi CH Toporek Przodkowo.

W trzecim meczu wicelider Domaros Somonino rozbił Red Wolves Chmielno 9:1, a pięć bramek zdobył Nikodem Czaja wysuwając się tym samym na drugie miejsce w klasyfikacji strzelców. Kolejne trzy mecze były już bardzo wyrównane i dostarczyły sporo emocji. Wpierw mimo prowadzenia przez większość spotkania Gang Świeżaków uległ No Name Kartuzy 3:4, a wszystkie bramki dla przegranych zdobył Mateusz Kaszyński.

Kolejny mecz zapowiadał się na hit dziewiątej serii i taki z pewnością był. Spotkali się trzeci do tej pory We-Met Team oraz czwarty Atom Goręczyno i obie drużyny stworzyły bardzo ciekawe widowisko. Przez całe spotkanie trwała zaciekłą walka i dopiero dzięki skuteczności w końcówce meczu ostatecznie 5:4 wygrał We-Met zapewniając sobie obok Toporka i Domarosa miejsce na podium w końcowej klasyfikacji na dwie kolejki przed końcem. W ostatnim meczu Piękni i Młodzi pokonali Gruntcase Borkowo 5:3 awansując tym samym dosć niespodziewanie na czwarte miejsce w tabeli. Dla drużyny z Borkowa hat-trickiem popisał się Rajmund Teca.

Przed nami dziesiąta kolejka spotkań, która odbędzie się w najbliższą sobotę 17 lutego. Najciekawiej zapowiada się przedostatni mecz, w których dojdzie do derbów Somonina pomiędzy Domarosem oraz Szarganem.

Wyniki dziewiątej kolejki

DAV-TYNK TEAM KARTUZY - SZARGAN SOMONINO - 4:1 (0:0)
Damian Liedtke (2), Mikołaj Wunsz, Piotr Stolc - Paweł Radomski

PROMIL SOMONINO - CH TOPOREK PRZODKOWO - 0:5 v.o
(drużyna gospodarzy nie stawiła się na zawody)

DOMAROS SOMONINO - RED WOLVES CHMIELNO - 9:1 (5:0) Nikodem Czaja (5), Jakub Domaros, Patryk Stalka, Błażej Wróbel, Sebastian Kąkol - Aleksander Szreder

GANG ŚWIEŻAKÓW - NO NAME KARTUZY - 3:4 (2:2)
Mateusz Kaszyński (3) - Mariusz Mejna (2), Łukasz Szymichowski, Krystian Kryszewski

ATOM GORĘCZYNO - WE-MET TEAM - 4:5 (2:2)
Szymon Kotłowski, Piotr Żybko, Artur Miąskowski, Piotr Mehring - Wojciech Dobek (2), Błażej Wenta, Marcin Choszcz, Radosław Regliński

GRUNTCASE BORKOWO - PIĘKNI I MŁODZI - 3:5 (1:1)
Dominik Niklas, Korneliusz Kąkol, Maciej Kostuch, Tomasz Kostuch, Filip Kotłowski - Rajmund Teca (3)

TABELA:
1. CH TOPOREK PRZODKOWO
2. DOMAROS SOMONINO
3. WE-MET TEAM
4. PIĘKNI I MŁODZI
5. ATOM GORĘCZYNO
6. SZARGAN SOMONINO
7.NO NAME KARTUZY
8.DAV-TYNK TEAM KARTUZY
9. GANG ŚWIEŻAKÓW
10.GRUNTCASE BORKOWO
11.RED WOLVES CHMIELNO
12.PROMIL SOMONINO

nadesłane/Mariusz Lamk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.