Turniej Piłki Nożnej Halowej w Somoninie rocznika 2005

niedziela, 25 lutego 2018 r., 08:35
fot. nadesłane

W sobotę, 10 lutego na hali sportowej w Kiełpinie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2005 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Kiełpinie oraz Klubu Sportowego "Amator" Kiełpino. Był to już osiemnasty turniej z cyklu SOMONINO CUP.

Udział wzięło 8 drużyn z całego województwa pomorskiego podzielonych na dwie grupy. W grupie A najlepszy okazał się KS Sulmin, który zdobywając 7 pkt wygrał grupę. Kolejne miejsca zajęli KS Kamienica Królewska (5 pkt), Wisła Długie Pole (2 pkt) oraz Amator Kiełpino (1 pkt). Grupę B zdominowała GKS Morena Gdańsk (komplet 9 pkt bez straty gola) wyprzedzając Olimpię Osowa (6 pkt), Elnaft Sokół Ełganowo (3 pkt) oraz GKS Żukowo (0 pkt).

Faza pucharowa rozpoczęła się od meczów ćwierćfinałowych, które wygrywały drużyny wyżej klasyfikowane w grupach. W pierwszym w derbach gminy KS Sulmin rozbił GKS Żukowo aż 6:0. W drugim spotkaniu mieliśmy najbardziej zaciętą walkę, gdzie po bezbramkowym remisie pomiędzy Olimpią Osowa i Wisłą Długie Pole doszło do rzutów karnych, w których skuteczniejsi okazali się zawodnicy z Osowy wygrywając 2:1. W kolejnym meczu KS Kamienica Królewska nie bez problemów pokonała Elnaft Sokół Ełganowo 1:0. W ostatnim meczu GKS Morena Gdańsk pewnie pokonała Amatora Kiełpino 3:0.

Mecze półfinałowe rozpoczęły się od walki o miejsca 5-8. W pierwszym meczu Wisła Długie Pole wygrała z rozbitymi po ćwierćfinale zawodnikami GKS Żukowo 3:0. Drugie spotkanie było już bardziej zacięte i Amator Kiełpino wygrał 1:0 z Elnaft Sokołem Ełganowo. W meczach decydujących o awansie do finału wygrywali faworyci, czyli zwycięzcy swoich grup. W pierwszym bardziej zaciętym spotkaniu KS Sulmin pokonał Olimpię Osowa 1:0, zaś GKS Morena Gdańsk rozbiła KS Kamienicę Królewską 4:0.

Ostatnią fazą turnieju były mecze o poszczególne miejsca. W meczu o miejsce siódme Elnaft Sokół Ełganowo pokonał GKS Żukowo 1:0. Miejsce piąte zajęła Wisła Długie Pole pokonując 3:0 Amatora Kiełpino. Mecz o trzecie miejsce przyniósł bardzo wiele emocji i zakończył się wynikiem remisowym 2:2, zaś w rzutach karnych decydujących o miejscu na najniższym miejscu podium zwycięstwo 6:5 nad Olimpią Osowa odniósł KS Kamienica Królewska. W meczu finałowym spotkały się drużyny, które jako jedyne nie zaznały smaku porażki w całym turnieju i również w meczu decydującym o ostatecznym tryumfie nikt nie przegrał, gdyż padł bezbramkowy remis. W serii rzutów karnych skuteczniejsi byli młodzi zawodnicy GKS Morena Gdańsk pokonując KS Sulmin 3:1.

Składy medalistów:
1. miejsce - GKS Morena Gdańsk: Marcin Skiba, Bartosz Łukaszewicz (3), Piotr Gruszczyński (2), Jan Kochanowski (2), Jakub Dasiewicz (1), Karol Wojciechowski, Wojciech Czermański, Mikołaj Chaciński (5)

2. miejsce - KS Sulmin: Łukasz Jakubowski, Oskar Muzolf (5), Mateusz Czerwonka, Kacper Garboś, Mateusz Ludkowski (4), Dawid Lewandowski, Michał Ignacek (2), Maciej Lewandowski (2)

3. miejsce - Olimpijczyk Kwakowo: Paweł Wysocki, Paweł Kamiński (4), Mateusz Kamiński, Kacper Samsel (1), Maksymilian Żurawski (2), Szymon Doba (2), Filip Miler (1), Przemysław Rusiecki (2), Jonatan Rowiński, Przemysław Sidorowicz

Ostateczna kolejność:
1. GKS Morena Gdańsk
2. KS Sulmin
3. KS Kamienica Królewska
4. Olimpia Osowa
5. Wisła Długie Pole
6. Amator Kiełpino
7. Elnaft Sokół Elganowo
8. GKS Żukowo

Wyróżnienia indywidualne:
- król strzelców: Mikołaj Chaciński (GKS Morena Gdańsk)
- najlepszy bramkarz : Marcin Skiba (GKS Morena Gdańsk)
- najwszechstronniejszy zawodnik: Oskar Muzolf (KS Sulmin)

nadesłane/Mariusz Lamk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.