Banino. Podczas prac ziemnych uszkodzono gazociąg

piątek, 23 lutego 2018 r., 14:42
fot. archiwum/AL

Podczas prac koparką doszło do uszkodzenia gazociągu średniego ciśnienia. Dzięki współpracy straży pożarnej i pogotowia gazowego szybko udało się zwalczyć zagrożenie. W związku z wyciekiem gazu nikt nie ucierpiał. 11 osób ewakuowano.

Zgłoszenie o uszkodzonym gazociągu strażacy otrzymali w piątek po godzinie 13.. Do zdarzenia doszło na ulicy Borowieckiej w Baninie. Jak informują strażacy, podczas prac koparką doszło do uszkodzenia linii gazociągu o średnim ciśnieniu. Wskutek czego zaczął ulatniać się gaz.

Z uwagi na zagrożenie ewakuowana jedenaście osób znajdujących się na pobliskiej budowie. Po zabezpieczeniu stref, powiadomiono pogotowie gazowe, które podjęło próbę zakręcenia zaworu. Gaz przestał wyciekać. Nikt nie ucierpiał w zdarzeniu.

W działania zaangażowani byli strażacy z OSP Banino, JRG Kartuzy oraz JRG Gdańsk.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.