W niedzielę policjanci będą kontrolować prędkość na drogach krajowych

sobota, 24 lutego 2018 r., 10:31

W niedzielę na drogach krajowych nr 7 i 20 pomorscy policjanci prowadzić będą kaskadowe pomiary prędkości. Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach województwa.

W niedzielę w godz. 6-22 na drogach krajowych nr 7 i 20 spotkać będzie można zwiększoną liczbę policyjnych kontroli. Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku prowadzić będzie działania, które służyć mają poprawie bezpieczeństwa na naszych drogach.

- Nadmierna prędkość nieustannie jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych. Ma ona również duży wpływ na poniesione podczas zdarzenia obrażenia. W najbliższą niedzielę funkcjonariusze będą sprawdzać z jaką prędkością poruszają się kierowcy na dłuższych odcinkach drogi. Kierowcy na kilkukilometrowym odcinku drogi będą mogli spotkać kilka patroli funkcjonariuszy RD, którzy będą mierzyć prędkość pojazdów - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

Działania mają na celu zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych powodowanych przez kierowców nie stosujących się do przepisów ruchu drogowego.

- Musimy pamiętać jak poważne konsekwencje może nieść za sobą przekroczenie dozwolonej prędkości. Pieszy potrącony przez samochód poruszający się z prędkością 60km/h ma tylko 15% szans na przeżycie. Kierujący samochodem, który uderzy w twardą przeszkodę z prędkością 90 km/h praktycznie nie ma szans na przeżycie - podkreślają funkcjonariusze.

Kaskadowy pomiar prędkości ma także przypominać, że należy trzeba jeździć cały czas zgodnie z przepisami, a nie tylko do momentu minięcia radiowozu policyjnego.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.