Trudne warunki na drogach - od sobotniego poranka odnotowano sporo kolizji

sobota, 24 lutego 2018 r., 12:08
fot. BK

W związku z intensywnymi opadami śniegu na Kaszubach warunki na drogach są wyjątkowo niekorzystne. Tylko w sobotnie przedpołudnie doszło do czterech kolizji i jednego wypadku w powiecie kartuskim. W Goręczynie doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Warto zachować szczególną ostrożność wybierając się w trasę.

Na drogach w powiecie kartuskim jest ślisko i niebezpiecznie. W związku z intensywnymi opadami śniegu na drogach doszło już do kilku kolizji. Przed godziną 10 na trasie Goręczyno-Somonino zderzyły się trzy samochody osobowe.

- Kierujący peugeotem mieszkaniec powiatu kartuskiego jadąc w kierunku Somonina na łuku drogi w lewo na zaśnieżonej jezdni stracił panowanie nad pojazdem i prawym bokiem uderzył w audi a6, którym kierowała mieszkanka powiatu kartuskiego. Audi A6 zderzyło się z Audi A4 i wjechało do rowu - poinformowała Magdalena Formela z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Wskutek zderzenia obrażeń doznali pasażer peugeota oraz kierująca audi.

Warto zachować szczególną ostrożność.

- Warunki są bardzo niekorzystne, niejednokrotnie nie wszystkie drogi są już odśnieżone i odpowiednio posypane, dlatego też warto zwolnić i zachować szczególną ostrożność - apeluje Jarosława Krefta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.