Lepsze czytanie, koncentracja - łatwiejsza nauka i zapamiętywanie

niedziela, 25 lutego 2018 r., 09:21
fot. nadesłane

Twoje dziecko ma problemy z czytaniem, koncentracją, nauką i zapamiętywaniem, albo lubi czytać ale marudzi, że nie ma na to czasu? Przed nim sesja, matura, sprawdzian, egzamin, stos książek do przeczytania? Może zwiększyć swoje efekty w szkole, a Ty możesz mu pomóc odnieść sukces - ZAPISZ DZIECKO NA KURS SZYBKIEGO CZYTANIA I TECHNIK PAMIĘCIOWYCH! Na pewno mu się spodoba, a Ty może zapiszesz także siebie.

Podczas czytania oczy nie śledzą płynnie tekstu, lecz wykonują ciągi skoków: ruch, stop, ruch, stop... Czas zatrzymania zależy od naszych zdolności czytelniczych. Dodatkowo tracimy czas na cofanie się odruchowe bądź świadome (gdy mamy poczucie, że czegoś nie zrozumieliśmy). Biorąc pod uwagę, że dłuższe postoje i cofanie się są zbędne, zastanów się ile czasu tracisz na przeczytanie jednej książki, a ile mógłbyś zaoszczędzić? Jak dużo rozumiesz i pamiętasz z czytanego tekstu? Naukowcy odkryli, że - paradoksalnie - im większe tempo czytania, tym lepiej rozumie się tekst.

Zapraszamy dzieci w wieku 8-12 lat na kurs "Łatwiej i lepiej się uczę, bo szybko czytam". ORGANIZACJA KURSU JEST MOŻLIWA W NIEKTÓRYCH SZKOŁACH POWIATU KARTUSKIEGO.

Na kursie w praktyce uczymy dzieci czytania ze zrozumieniem, ale efektywnego i szybkiego. Nauka stanie się dla dziecka prosta, mniej stresująca i będzie źródłem wielu sukcesów, bo poprawiamy również koncentrację i usprawniamy pamięć. Uczymy także jak się prawidłowo uczyć, czyli łatwo i z pomocą technik pamięciowych. Podczas kursu posługujemy się sprawdzonymi metodami aktywizującymi intelekt. Uczniowie uczą się również: logicznego myślenia, twórczego myślenia, rozwiązywania problemów, współpracy w małych grupach, szybkiego kojarzenia faktów, dowiadują się jak skutecznie odreagować napięcie, jak organizować sobie wolny czas, jak zorganizować sobie warsztat pracy, by uczenie się stało się przyjemnością i dawało satysfakcję.
UCZESTNICY NASZYCH KURSÓW OTRZYMUJĄ LEPSZE OCENY W SZKOLE!

Zapraszamy też osoby powyżej 12 roku życia na "KURS SZYBKIEGO CZYTANIA, TECHNIK PAMIĘCIOWYCH I KONCENTRACJI" z elementami rozwoju osobowości.
To propozycja dla osób, które chcą: łatwiej i skuteczniej się uczyć (poznać metody efektywnej nauki oraz skutecznego notowania i pracy z książką, a także sposoby na zapamiętywanie ciągów informacji, liczb, słów z obcego języka), opanować umiejętność szybkiego czytania, więcej rozumieć i zapamiętywać z czytanego tekstu, wszechstronnie rozwijać się intelektualnie (myślenie kreatywne i logiczne, sprawne kojarzenie, wyćwiczona pamięć i koncentracja), poznać zasady racjonalnego gospodarowania czasem, nauczyć się kierować swoimi decyzjami i celami życiowymi (metody osiągania celów i techniki motywacyjne), rozpocząć poznawanie swojej osobowości.

ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNĄ LEKCJĘ POKAZOWĄ (tel. 885 346 005)

Podsumowując KORZYŚCI WYNIKAJĄCE Z KURSU szybkiego czytania i technik pamięciowych ZARÓWNO DLA DZIECI JAK I DOROSŁYCH należy szczególną uwagę zwrócić na: szybsze uczenie się (przy jednoczesnym mniejszym wysiłku), radość z uczenia się (dzięki technikom pamięciowym), więcej wolnego czasu np. na realizowanie swojego hobby, większe szanse na lepszą pracę, wzrost poczucia własnej wartości, podniesienie wiary we własne możliwości. Lepsza jakość myślenia, lepsza pamięć i koncentracja, szybsze przetwarzanie informacji, rozwój wyobraźni i twórczego myślenia, wzrost kreatywności, świadomość własnych możliwości, wyższa sprawność intelektualna, wzrost tempa czytania to korzyści dodatkowe.

O TRENERCE
Jestem trenerem szybkiego czytania i technik pamięciowych od 2006 roku. Współpracuję z ogólnopolską firmą szkoleniową EDU, która zajmuje się nowoczesnymi strategiami pracy z informacją, a w szczególności prowadzeniem kursów szybkiego czytania, technik uczenia się i technik pamięciowych.

Więcej informacji o kursach, zapisy na lekcje pokazowe:
MAGDALENA MASIK
tel. 885 346 005
kartuzy@akademiaedukacji.pl
www.akademiaedukacji.pl

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.