Dzień Kobiet 2018 - jak go uczcić?

poniedziałek, 26 lutego 2018 r., 16:04
fot. internet/www.pixabay.com

Zbliża się 8 marca. Od ponad stu lat tego dnia w wielu krajach na całym świecie obchodzony jest Dzień Kobiet. To piękne święto wszystkich pań, które warto spędzić inaczej niż pozostałe dni w roku. Dziś podpowiadamy, w jaki sposób je uczcić lub gdzie się wybrać z tej okazji.

Dzień Kobiet obchodzony jest na świecie od 1910 roku. Dzień ten miał służyć krzewieniu idei praw kobiet oraz budowaniu społecznego wsparcia dla powszechnych praw wyborczych dla nich. Dziś również jest to okazja do udziału w różnego typu spotkaniach poświęconych równouprawnieniu (z tej okazji odbywają się różne panele dyskusyjne, manifestacje i happeningi), ale też do tego, by spotkać się z przyjaciółkami spędzić miło czas czy porządnie wybawić się na imprezie.

Dla panów 8 marca jest okazją do tego, by podziękować paniom za wszystkie ważne role, jakie pełnią w ich życiu. Czekoladki, kwiatek bądź drobny upominek wywołają uśmiech na twarzy każdej kobiety. Możemy nawiązując do tradycji sprzed półwiecza obdarować panie nieśmiertelnym goździkiem i pudełkiem rajstop albo zaskoczyć ją miło w inny sposób. Pamiętajmy, jednak, że ładny kwiatek bądź cały ich bukiet ucieszą każdą panią.

- W Dzień Kobiet nadal największą popularnością cieszą się tradycyjne tulipany i goździki. Panowie kupują je zarówno pojedynczo, jak i w bukietach. Jeśli chodzi o same kompozycje bukietowe, to obecnie wybór jest ogromny. Jednym z najmodniejszych trendów są tzw. kwiatowe boxy, czyli kwiaty pakowane w pudełkach. Nie tylko efektownie się prezentują, ale też zachowują dłużej świeżość niż klasyczne bukiety. Jeśli pani, którą chcemy obdarować ma rękę do roślin, dobrym pomysłem będzie kupienie jej kwiatka w doniczce. Jeśli chcemy uniknąć długiego stania w kolejkach po kwiatki warto wcześniej dokonać zamówienia telefonicznie bądź za pośrednictwem facebooka - radzi Magdalena Konkel z Kwiaciarni Orchidea w Kiełpinie.

Jak spędzić Dzień Kobiet?

Dzień Kobiet jest idealną okazją do tego, by spotkać się w babskim gronie z dawno niewidzianymi przyjaciółkami czy z żeńską częścią rodziny. Opcji na to, jak spędzić wspólnie czas jest mnóstwo. Można wybrać się razem na pyszną kolację, do kina lub na imprezę. Wspólna zabawa pozwoli oderwać się od codzienności i trochę rozerwać. Ciekawym pomysłem może być wspólne wyjście na imprezę zorganizowaną specjalnie z myślą o paniach. Na takie wydarzenie zaprasza agroturystyka u Rychertów w Kiełpinie. 10 marca o godz. 20 odbędzie się tam zabawa z okazji Dnia Kobiet. Zaplanowano wiele atrakcji i niespodzianek m.in. fotobudkę i konkursy. Na powitanie każda z pań otrzyma kolorowego drinka. Nie zabraknie poczęstunku i deseru. Imprezę poprowadzi DJ. Koszt udziału w zabawie to 70 zł za osobę.

Jeśli chcemy zdobyć nowe doświadczenia, uczcić święto pań nietypowo, warto rozważyć zaproszenie Straży Miejskiej w Kartuzach. Tak jak w ubiegłym roku z okazji Dnia Kobiet na hali sportowej przy ul. Piłsudskiego w Kartuzach zorganizowane zostaną bezpłatne warsztaty z samoobrony. Zajęcia odbędą się w sobotę, 3 marca w godz. 10-14. Zgłoszenia przyjmowane są na specjalnie do tego przygotowanych formularzach - znaleźć je można tutaj, do piątku 2 marca 2018 r. Szczegóły pod nr tel. 58 680 09 86.

Zrób coś dla siebie

Dzień kobiet to dla pań idealna okazja, by zrobić dla siebie coś dobrego. Oderwać się na moment od codziennych obowiązków, zmartwień, stresu w pracy i zadbać o chwilę relaksu, poświęcić czas dla własnego zdrowia i urody. Może warto w okolicach 8 marca zajrzeć do kosmetyczki, fryzjera, tudzież umówić się na masaż? Opcji jest mnóstwo w zależności od potrzeb i preferencji. Zastanawiając się nad co dobrego dla siebie zrobić z okazji Dnia Kobiet, warto pomyśleć o tych strefach ciała, które często wymagają bardziej uważnej pielęgnacji niż sądzimy. Jedną z takich sfer są stopy. Najlepiej oddać je pod opiekę profesjonalisty, a takim jest podolog, najprościej mówiąc specjalista od stóp. W gabinecie podologicznym wykonamy m.in. specjalistyczny pedicure, pozbędziemy się odcisków czy wyleczymy wrastające paznokcie.

- Po okresie zimowym, kiedy nosimy ciężkie buty, grube skarpetki, nasze stopy są zniszczone, przepocone, a ich skóra sucha i spękana. Warto o nie zadbać wcześniej, już wczesną wiosną, po to, by latem cieszyć się stopami w dobrej kondycji. Wiele osób boryka się z problemami stóp natury medycznej takich jak wrastające paznokcie, bolesne modzele, odciski, brodawki wirusowe ( kurzajki ) które mogą utrudniać chodzenie, a przy tym niekorzystnie wpływać na komfort naszego życia. Dlatego warto oddać się pod opiekę profesjonalisty Gabinetu Specjalistycznego Profilaktyki i Pielęgnacji Stóp Podotus w Żukowie.

- Podolog w przeciwieństwie do zabiegów stosowanych w gabinetach kosmetycznych usuwa zbędny naskórek warstwa po warstwie za pomocą skalpela, stosując frezarkę tylko w końcowej fazie zabiegu. Dzięki temu nie zaburza naturalnego procesy ochronnego skóry stóp, a co za tym idzie nie przyspiesza procesu rogowacenia naskórka. Podolog pomaga również w pielęgnacji i prawidłowym skracaniu paznokci. Często jest też tak, że jeśli nasze paznokcie nie wyglądają zbyt estetycznie, przykrywamy je lakierem lub hybrydami. Tymczasem ich niekorzystny wygląd związany może być z rozwojem grzybicy bądź innych schorzeń. Ostatnie badania pokazały, że wzrasta zachorowalność na czerniaka skóry, który rozwija się pod paznokciami, zwłaszcza często poddawanymi naświetlaniom promieniami UV podczas nakładania hybryd. Na paznokciach pojawiają się nieznaczne zmiany, przebarwienia, które początkowo ignorujemy, a później okazuje się, że to groźna odmiana raka. Tymczasem wczesne wykrycie pozwala na wyleczenie. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości z wyglądem paznokci czy skóry stóp warto udać się do podologa, który łącząc wiedzę z zakresu kosmetologii i medycyny szybciej rozpozna, że dzieje się coś niedobrego, podejmie odpowiednie kroki i skieruje do właściwego lekarza - wyjaśniają Marzena Tuszkowska i Barbara Wrocławska-Tuszkowska.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.