Radunia Stężyca na Przystań Cup w Malborku

środa, 28 lutego 2018 r., 12:37
fot. nadesłane/Ireneusz Stencel

W niedzielę, 18 lutego w Malborku odbył się turniej Przystań Cup dla rocznika 2009. W zawodach wystartował team Radunia Stężyca, który ostatecznie uplasował się na piątej pozycji.

Gospodarzem turnieju była drużyna Pomezania Malbork. Łącznie wystartowało w nim 12 zespołów, w tym Radunia Stężyca. W fazie grupowe zawodnicy ze Stężycy pokonali wszystkich swoich rywali, w wygrywając z Pomezanią Malbork 2:0, z Orłami Tczew 5:0 i drużyną Rodło Kwidzyn 3:0.

Ulegli jedynie teamowi Czarni Pruszcz Gdański w ćwierćfinałowym meczu. Jeden przegrany mecz i zaledwie jedna stracona bramka zaważyła nad tym, że młodym zawodnikom ze Stężycy przyszło stoczyć walkę już jedynie o miejsce 5-8. Zarówno mecz z Orłami Tczew, jak i Rodłem Kwidzyn wygrali i ostatecznie uplasowali się piątej pozycji.

- Jak widać, w sporcie jedna bramka może dużo zmienić i niestety wynik nie oddaje gry chłopaków. Ale zabawa i postawa była na sto procent - podsumowuje trener Ireneusz Stencel.

Ostateczna klasyfikacja:
1. miejsce - Pomezania Malbork A
2. miejsce - KP Starogard Gdański
3. miejsce - SMS Kaliningrad
4. miejsce - Czarni Pruszcz Gdański
5. miejsce - Radunia Stężyca
6. miejsce - Orły Tczew A
7. miejsce - SAP Sopot
8. miejsce - Rodło Kwidzyn
9. miejsce - Orły Tczew B
10. miejsce - Żuławy Nowy Dwór Gd.
11. miejsce - Pomezania Malbork B i C

Skład drużyny Radunia Stężyca: Krystian Regliński, Piotr Felskowski, Julek Wica, Maks Meier, Paweł Felskowski, Maciej Zaborowski, Filip Górski, Filip Synak, Sebastian Reiter.

MVP drużyny decyzją trenera został Maciej Zaborowski.

oprac. AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.