Uczniowie kartuskiej "Dwójki" uczcili święto patrona szkoły

środa, 28 lutego 2018 r., 13:43
fot. nadesłane/Szkoła Podstawowa nr 2 Kartuzach

Najważniejsze święto dla społeczności szkolnej to z pewnością święto patrona szkoły - Mikołaja Kopernika. Już od 45 lat, od pamiętnego roku 1973, kiedy to w 500. rocznicę urodzin wielkiego astronoma nadano imię Szkole Podstawowej nr 2 Kartuzach, ten dzień przeżywany jest uroczyście i łączy pokolenia i społeczność lokalną.

- Przez te kilkadziesiąt lat stworzyliśmy swoją własną tradycję świętowania. Pokolenia uczniów rokrocznie, podczas szkolnych akademii, z wielką dumą wysławiają imię swojego patrona, wszechstronnie wykształconego człowieka renesansu, który zmienił spojrzenie całej współczesnej sobie epoki na wszechświat, a nam otworzył drogę do gwiazd - podkreśla Andrzej Karczewski, wicedyrektor SP nr 2 w Kartuzach.

W tym roku uczniowie klas VI, pod czujnym okiem wychowawców Danuty Milewczyk, Agaty Miotk oraz nauczycielki muzyki Anny Aftanas, przedstawili program artystyczny związany z postacią wielkiego astronoma. Były wiersze, scenki, piosenki, prezentacja, chwile wzruszeń i brawa w podziękowaniu za ogrom pracy włożonej przez uczniów i nauczycieli w to, by dzisiejsze święto wypadło pomyślnie, a pozostali uczniowie mogli poznać dzieło i epokę, w której żył Mikołaj Kopernik.

Program artystyczny miał wszystkim uświadomić, że patronat tak wielkiego człowieka zobowiązuje uczących się w tej szkole, aby tak jak on stawiali sobie wymagania, realizowali pasje, dążyli do wszechstronności.

W uroczystościach Święta Szkoły wziął udział Mieczysław Grzegorz Gołuński burmistrz Kartuz, Elżbieta Rejter - Kierownik Wydziału Oświaty, ksiądz dziekan Piotr Krupiński oraz Natalia Gronda przewodnicząca Rady Rodziców.

Z okazji imienin szkoła z rąk burmistrza otrzymała wspaniały prezent, zestaw do zajęć z robotyki, wart, jako to ładnie określił pan burmistrz "17 koperników"! Przypomnijmy tylko, że "1 kopernik" to dawna wartość tysiąca złotych.

nadesłane/SP nr 2 Kartuzach

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.