W sobotę gospodynie staną w szranki w Chmielnie

czwartek, 1 marca 2018 r., 14:05
fot. archiwum/LT

Talenty wokalne, artystyczne, taneczne i kulinarne wspaniałych mieszkanek Kaszub podziwiać będzie można w sobotę w hali sportowej w Chmielnie. Odbędzie się tam ósmy Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich. Jak to na imprezach, w których uczestniczą członkinie KGW, spodziewać się można widowiskowych występów, pysznej kuchni i solidnej dawki humoru w najlepszym wydaniu.

W tym roku gospodynie zmierzą się z sześcioma konkurencjami. Będą musiały przygotować dekorację wielkanocną - pisanki i mazurka oraz prezentację edukacyjną pt. "Nasi bracia mniejsi". W konkurencji modowej gospodynie zaprezentują się w kreacjach deszczowych, natomiast w tanecznej - w tańcu dowolnym. Panie będą musiały również przygotować piosenkę kabaretową z inscenizacją pt. "Warto było" i "Mega babki to my".

Tradycyjnie stoiska gospodyń pełne będą wybornych przysmaków, a gościnne członkinie kół zaproszą wszystkich do degustacji.

W turnieju zmierzy się osiem kół z gmin powiatu kartuskiego. Chmielno reprezentować będą Ekobabki, którym przewodniczy Kasia Puzdrowska. Z gminy Kartuzy zaprezentuje się Koło Gospodyń Wiejskich Kolonia, którego szefową jest Krystyna Kuchta. Z gminy Przodkowo na turniej przybędą Hopowianki pod przewodnictwem Magdaleny Myszk. Gminę Sierakowice w tym roku reprezentować będzie KGW Kamienica Królewska z przewodniczącą Ewą Kwidzińską na czele. Z gminy Somonino na turnieju zjawią się członkinie KGW w Sławkach, którego przewodniczącą jest Izabela Itrich-Hopa. Stężycę w tym roku promować będą Klëkówiónczi z Klukowej Huty z przewodniczącą Ewą Cichosz. Z gminy Sulęczyno na turnieju pojawi się KGW Węsiory z Joanną Pobłocką na czele, a z Żukowa - KGW w Chwaszczynie z przewodniczącą Barbarą Myszk-Herrmann.

Warto podkreślić, że przygotowano nagrody dla KGW, które będzie miało najlepiej dopingującą publiczność. GOKSiR ufundował dla zwycięzcy 23 bilety na seans w Kinie za Rogiem w Chmielnie.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.