Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani przez policję

czwartek, 1 marca 2018 r., 12:47
fot. nadesłane

W środę na drogach powiatu kartuskiego policjanci zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich miał 0,8 promila, drugi prawie 1,4 promila. Obaj stracili prawo jazdy.

Pierwszego amatora jazdy na podwójnym gazie policjanci zatrzymali w środę wieczorem, około godz. 18.30 w Borczu. 35-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego kierował volkswagenem caddy mając w organizmie około 1,4 promila alkoholu.

Drugiego nietrzeźwego kierującego zatrzymano w nocy ze środy na czwartek, około godz. 3.20 w Egiertowie. Jak informuje Magdalena Formela, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach, policjanci z posterunku w Somoninie zatrzymali 29-letniego obywatela Ukrainy, który kierował skodą felicią mając w organizmie prawie 0,8 promila.

Warto pamiętać, że kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości może zostać ukarane nawet pozbawieniem wolności do lat dwóch, minimum trzyletnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego.

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.