Chróstowo. Kolejny wypadek podczas wycinki drzew

sobota, 3 marca 2018 r., 15:56
fot. archiwum

W sobotnie popołudnie służby interweniowały w Chróstowie (gm. Stężyca), gdzie podczas wycinki drzew, spadający konar uderzył w głowę mężczyznę. Poszkodowany był przytomny. Trafił do szpitala.

Zgłoszenie o zdarzeniu dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kartuzach otrzymał w sobotę po godzinie 14. Jak wynika z uzyskanych przez nas informacji, podczas wycinki od drzewa odłamał się konar i spadając uderzył w głowę mężczyznę. Poszkodowany był przytomny, został jednak przetransportowany do szpitala.

W akcji ratowniczej wzięli udział strażacy z OSP Stężyca, JRG Kartuzy oraz zespół ratownictwa medyczego.

Przypomnijmy, że jest to drugi wypadek podczas wycinki drzew w tym tygodniu. We wtorek w lesie przy trasie Sulęczyno-Gowidlino, podczas ścinania, drzewo przygniotło 37-letniego mężczyznę. Na miejsce wezwano strażaków, którzy wydobyli poszkodowanego spod drzewa, a następnie przekazali go zespołowi ratownictwa medycznego. Mężczyzna był przytomny.

Z kolei we wrześniu ubiegłego roku w Załakowie wycinka drzewa zakończułą się tragicznie dla 39-letniego mieszkańca Załakowa. Mężczyzna w trakcie usuwania powalonych drzew w lesie został przygnieciony przez jedno z nich. Poniósł śmierć na miejscu.

Dodajmy, że wycinka drzew związana jest z usuwaniem skutków nawałnicy. Właściciele lasów obwarowani są terminami. Mimo to, należy pamiętać, że własne bezpieczeństwo, a co za tym idzie zdrowie i życie jest najważniejsze.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.