Szymon Sajnok z tytułem Mistrza Świata

niedziela, 4 marca 2018 r., 11:29
fot. internet/printscreen/sport.tvp.pl

Szymon Sajnok, wychowanek GKS Cartusii Kartuzy odniósł ogromny sukces podczas Mistrzostw Świata w Holandii. Zdobył złoto w omnium we wspaniałym stylu. To największy sukces w karierze sportowej kartuzianina.

Sobotnie Mistrzostwa Świata w Apeldoorn w Holandii będą kolejną ważną kartą w historii polskiego kolarstwa. Pochodzący z Kartuz Szymon Sajnok zdobył tam złoty medal w wieloboju kolarskim.

Wychowanek Cartusii rywalizację zaczął jedenastym miejscem w scratchu i drugim w wyścigu tempo. Zwyciężył w wyścigu eliminacyjnym. Ostatni wyścig punktowany zwyciężył w fantastycznym stylu.

- Jestem niezmiernie szczęśliwy. Teraz jeszcze nie wierzę, że to osiągnąłem, bo powiem szczerze, źle mi się jechało punktowy wyścig. Nie miałem tych nóg co na początku i cały czas walczyłem z sobą. Nie wierzę, jak to zrobiłem - mówił kartuzianin w wywiadzie dla TVP Sport.

- Mam spore doświadczenie z ubiegłych lat, sporo wyniosłem też z Hongkongu. Przed startem powiedziałem sobie, że nic nie muszę. Mogę zdobyć medal, koszulkę, ale jeśli się nie uda mam jeszcze wiele szans. Mam dwadzieścia lat. Podszedłem do tego na luzie i myślę, że była to recepta na to wszystko - opowiadał w wywiadzie.

Sajnok jest obecnie zawodnikiem CCC Sprandi Polkowice. W swoim dorobku ma m.in. pierwsze miejsce w omnium podczas Pucharu Świata w Kolarstwie Torowym w Apeldoorn w 2016 roku czy pierwsze miejsce w omnium w finałowych zawodach Pucharu Świata na torze kolarskim w Los Angeles w 2017 roku.

Wyścig po złoto obejrzeć można na sport.tvp.pl.

Mistrz w niedzielę wraca do Polski. Kibice, przyjaciele z GKS Cartusii Kartuzy i brać rowerowa z Kartuz przywitają go o godz. 14.30 na lotnisku w Gdańsku Rębiechowie.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.