Rusza rozbudowa szkoły podstawowej w Kożyczkowie

poniedziałek, 5 marca 2018 r., 11:31
fot. archiwum

Nowa sala sportowa i dwie klasy - jeszcze w tym roku powiększy się budynek szkoły podstawowej w Kożyczkowie. W czwartek wójt gminy Jerzy Grzegorzewski podpisał umowę z wykonawcą inwestycji. Jej szacowany koszt to ponad 4,1 mln zł.

Już pod koniec tego roku uczniowie szkoły w Kożyczkowie będą mogli cieszyć się z dwóch nowych sal lekcyjnych oraz długo wyczekiwanej sali sportowej. 1 marca wójt podpisał umowę z wykonawcą. Prace wkrótce ruszą.

Przypomnijmy, że do przetargu na realizację zadania stanęły dwie firmy. Korzystniejszą ofertę złożył Zakład Robót Budowlanych Stanisława Repińskiego. Podejmie się wykonania zadania za kwotę 4.140.782, 36 zł. W budżecie na inwestycję zabezpieczono 3,5 mln zł.

- Mieliśmy świadomość tego, że cena realizacji inwestycji może być wyższa. Wszystko drożeje, zarówno robocizna, jak i koszty zakupu materiałów, tylko ceny stali są wyższe o 30 proc. Kosztorys szacował, że inwestycja może być droższa, zmieściliśmy się w sumie, na którą opiewał. Mieliśmy, jednak nadzieję, że może będzie taniej. Różnicę pokryjemy z wolnych środków z budżetu. Wybraliśmy wykonawcę, który zaproponował najniższą cenę, ale jednocześnie wiemy, że jest solidny, bo realizował też budowę sali w Borzestowie - informuje wójt Jerzy Grzegorzewski.

Termin ukończenia prac upływa 30 listopada.

- Oczywiście chcielibyśmy, by uczniowie mogli korzystać ze szkoły już na początku nowego roku szkolnego, zdecydowaliśmy się jednak wydłużyć termin realizacji zadania, tak, by łatwiej było znaleźć wykonawcę. Przy krótkim czasie wykonania, firmy niechętnie stają do przetargów, a ceny są wyższe - dodaje wójt.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.