Stężyca. Ochotnicy szkolili się z zakresu ratownictwa lodowego

poniedziałek, 5 marca 2018 r., 12:57
fot. internet/OSP Stężyca

Kolejna jednostka OSP przeszła szkolenie z zakresu ratownictwa lodowego. Tym razem skuteczność procedur, a także sprzęt ratowniczy wykorzystywany podczas interwencji na zamarzniętych akwenach sprawdzali ochotnicy ze Stężycy.

Służba strażaków jest współcześnie bardzo wymagająca. Pożary stanowią tylko ułamek ich działań. Muszą sobie radzić z różnego rodzaju zagrożeniami. Niebezpieczeństwo czyha nie tylko na lądzie, ale również na wodzie. Jednym z elementów ich pracy jest ratownictwo lodowe.

Aby wciąż doskonalić umiejętności w tej dziedzinie, w sezonie zimowym odbywają się więc specjalne szkolenia. W niedzielę działania na lodzie ćwiczyli strażacy ze Stężycy.

W ćwiczeniach uczestniczyło około 30 druhów chcących zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu podejmowania osoby tonącej za pomocą między innymi sań lodowych, deski ratowniczej, czy węża strażackiego wypełnionego powietrzem. Ćwiczenia rozpoczęto od teoretycznego wprowadzenia oraz przedstawienia podstawowych zasad BHP podczas działań ratowniczych i ćwiczeń na tafli lodowej.

Warto dodać, że ochotnicy regularnie poświęcają więc swój wolny czas na doskonalenie swoich umiejętności i podnoszenie poziomu wyszkolenia, by w przypadku realnego zagrożenia nieść skuteczną i profesjonalną pomoc osobom potrzebującym.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.