Jest wykonawca przebudowy W211 na odcinku z Mojusza do Kartuz

wtorek, 6 marca 2018 r., 08:33
fot. archiwum/AL

Konsorcjum firm Trakcja PRKiI S.A. z Warszawy i AB Kauno Tiltai z Kowna na Litwie ma być wykonawcą przebudowy drogi wojewódzkiej nr 211 na odcinku od Mojusza do Kartuz. A to oznacza, że już za nieco ponad miesiąc mogą ruszyć prace przy jednej z najbardziej wyczekiwanych przez kierowców inwestycji.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku rozstrzygnął przetarg na wyłonienie wykonawcy przebudowy drogi DW211 na odcinku Mojusz-Kartuzy. Trakt na 15-km odcinku ma zmodernizować konsorcjum firm Trakcja PRKiI S.A. z Warszawy i AB Kauno Tiltai z Kowna na Litwie za kwotę nieco ponad 83,5 mln zł.

Umowa z wykonawcą, jeśli nie wpłyną żadne zażalenia, powinna zostać podpisana w ciągu miesiąca, a od tego czasu w ciągu dwóch tygodni wykonawca ma rozpocząć prace. Będzie miał 18 miesięcy od daty podpisania umowy na zakończenie robót budowlanych oraz kolejne dwa na złożenie wniosku o pozwolenie na użytkowanie.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji przebudowany zostanie piętnastokilometrowy odcinek drogi biegnącej z Kartuz przez Łapalice, Garcz, Miechucino do Mojusza. Jezdnia drogi 211 zostanie poszerzona do 7m, a jej konstrukcja zostanie wzmocniona zgodnie ze standardami występującymi w UE. Przebudowane zostaną skrzyżowania, zostaną wybudowane zatoczki autobusowe, ciągi pieszo-rowerowe lub ścieżki rowerowe. Zadanie obejmie też przebudowę mostu na rzece Łebie oraz przejazdów kolejowych.

Warto dodać, że początkowo wartość projektu miałą wynieść ponad 58 mln zł, a unijne dofinansowanie 47 mln zł. Projekt został wybrany do dofinansowania jako pozakonkursowy w ramach Działania 9.3. Regionalna infrastruktura drogowa, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.