Targi "Nauka, praca, kariera" w I LO w Kartuzach - uczelnie przedstawiły swoją ofertę młodzieży

wtorek, 6 marca 2018 r., 14:51
fot. MD-Z

We wtorkowe przedpołudnie I Liceum Ogólnokształcące w Kartuzach zaprosiło w swoje gościnne progi przedstawicieli uczelni wyższych. Odbyły się tam po raz trzynasty targi "Nauka, praca, kariera". Swoją ofertę młodzieży prezentowało około trzydziestu placówek, a także instytucji związanych z rynkiem pracy.

Targi w I LO rokrocznie cieszą się ogromną popularnością zarówno pośród wystawców, jak i uczniów, którzy zastanawiają się nad wyborem dalszej drogi kształcenia.

- Zainteresowanie jak co roku jest bardzo duże. Mamy około trzydziestu wystawców. Wśród nich są przedstawiciele uczelni publicznych, niepublicznych, szkół policealnych, ale też policji czy instytucji wspierających realizację wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego - są doradcy zawodowi z poradni psychologiczno-pedagogicznej, przedstawiciel punktu pośrednictwa pracy oraz powiatowego urzędu pracy - informuje Magdalena Plichta, doradca zawodowy z I LO i inicjatorka organizacji targów.

Na stoiskach prezentowały się uczelnie z różnych zakątków Pomorza i kraju. Przybyli m.in. przedstawiciele Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, ale również Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, szkół z Koszalina, Poznania czy Bydgoszczy.

- Targi adresowane są do uczniów wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu. Co ważne, odwiedzają nas nie tylko maturzyści, ale również uczniowie z niższych roczników. To dla nich doskonała okazja, by już zapoznać się z ofertami i zastanowić się nad dalszym kształceniem - podkreśla Magdalena Plichta.

- Targi są bardzo potrzebne, ale też przydatne młodzieży. Uczniowie naszej szkoły mają styczność z przedstawicielami uczelni wyższych już od pierwszej klasy i mają tę możliwość przez kolejne lata - dodaje doradca.

Sami uczniowie przyznają, że tego typu targi są bardzo potrzebne.

- Maturę mam w przyszłym roku, ale już teraz zastanawiam się, w którym kierunku kształcić się dalej. Takie targi to bardzo fajna sprawa, choć trzeba na nie zarezerwować nieco więcej czasu, by móc porozmawiać z przedstawicielami poszczególnych uczelni. Dobrze, że daje się nam taką możliwość. Za rok na pewno też się wybiorę - mówi Zuzanna Dobka, uczennica ZSZiO w Kartuzach.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.