Trzech mężczyzn w Puzdrowie zatrzymało pijanego kierowcę

środa, 7 marca 2018 r., 13:08
fot. archiwum/AL

Dzięki interwencji trzech mężczyzn dalszą jazdę udaremniono 46-latkowi, który kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Okazało się, że miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu, a do tego obowiązujący do lipca zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło w Puzdrowie we wtorek około godz. 19.30. Trzech mężczyzn zatrzymało kierowcę golfa, bo podejrzewali, że może być nietrzeźwy. Udaremnili mu dalszą jazdę, wezwali policję i czekali do przyjazdu funkcjonariuszy.

- Kiedy policjanci przyjechali i poddali mężczyznę badaniu alkomatem, okazało się, że 46-letni mieszkaniec powiatu bytowskiego ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Co więcej, po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się również, że mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do lipca br. - informuje Magdalena Formela, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Mężczyzna odpowie, za jazdę samochodem wbrew zakazowi oraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.