Jak sprawić, by sypialnia nabrała przytulności?

piątek, 9 marca 2018 r., 11:14
fot. nadesłane

Spędzamy w tym pomieszczeniu około jednej trzeciej naszego życia, zatem powinniśmy w pełni zadbać o to, by wyglądało ono genialnie. Sypialnia - przez szereg lat nieco niedoceniana, teraz na szczęście zdobyła należne jej miejsce, gdy w grę wchodzi świat aranżacji wnętrz. Jednak czy łatwo jest ją stylowo umeblować i udekorować? Nie do końca!

Mnóstwo pomysłów aranżacyjnych

Trzeba przyznać, że spotykamy się dziś z  tysiącami przeróżnych pomysłów aranżacyjnych na te przestrzeń. Jedne są bardziej trafione, inne natomiast mniej. Łączy je jedno - wszystkie dotyczą pomieszczenia, w którym odpoczywamy, odpływamy w świat marzeń sennych, relaksujemy się wieczorem, a w weekendy i o poranku. Powinniśmy więc w stu procentach zadbać o to, by była to przestrzeń niezwykle przytulna - w takiej bowiem wszystkie powyższe czynności będą jak najbardziej do zrealizowania.

Jakie dekoracje i ozdoby warto zastosować?

Na pewno w sypialnianej przestrzeni warto skupić się na tekstyliach, dbając w pełni o to, by każdorazowo były one najlepszej jakości. Oczywiście to nie koniec, dekoracje naścienne również powinny być dobrane zarówno do stylu panującego w danym wnętrzu, jak i kolorystyki. Do wyboru jest bardzo wiele możliwości, między innymi fototapety, tapety czy obrazy (na szkle akrylowym, na płótnie, ręcznie malowane, składające się z kilku elementów - długo można byłoby wymieniać).

Jednak dziś zajmiemy się nieco innym rodzajem dekoracji (która nazwana być może także przenośnym meblem, bo jest im w istocie). Chodzi o parawany pokojowe, które coraz częściej stosuje się zarówno we wnętrzach naszych domów i mieszkań, jak i w biurach, siedzibach instytucji, salonach kosmetycznych czy też butikach. Dlaczego idealnie nadają się one do sypialni?

Przytulność przede wszystkim!

Kiedy bowiem jest to na przykład pomieszczenie pokaźnych rozmiarów, sprawiamy w mig, że nabiera ono przytulności, że wygląda niezwykle stylowo i bardzo gustownie. Oczywiście dziś do wyboru mamy bardzo wiele modeli tego rodzaju dekoracji, więc na pewno każdemu uda się znaleźć dla siebie dokładnie taki, który w stu procentach odpowiadałby jego wyobrażeniom o pięknie.

Oczywiście każdorazowo trzeba pamiętać o tym, że ta ozdoba musi być idealnie dobrana do stylu, w jakim pomieszczenie jest urządzone, a także zastosowanej kolorystyki. Na szczęście bez problemu znajdziemy zarówno parawany idealnie komponujące się ze stylem vintage, jak i retro, rustykalnym, industrialnym czy też minimalistycznym. Mamy dzięki temu możliwość stworzenia niezwykle przytulnej i stylowej zarazem sypialni!

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.