CH Toporek Przodkowo mistrzem Ligi po etektownym zwycięstwie w ostatniej kolejce

piątek, 9 marca 2018 r., 14:05
fot. nadesłane

24 lutego odbyła się jedenasta, a zarazem ostatnia kolejka Somonińskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej sezonu 2017/2018. Pierwszy mecz niestety nie odbył się, gdyż po raz drugi w sezonie nie dotarł na zawody Red Wolves Chmielno oddając walkowera drużynie We-Met Team, który zapewnił sobie tym samym tytuł wicemistrza ligi.

Drugie spotkanie zgodnie z oczekiwaniami stało na wysokim poziomie i przyniosło spore emocje. Jak na derby gminy przystało Szargan Somonino, który po raz pierwszy od dłuższego czasu zebrał szeroki skład drużyny, stoczył bardzo zacięty bój z Atomem Goręczyno wygrywając 6:4 i zajmując tym samym czwarte miejsce w końcowej tabeli. W trzecim meczu brązowi medaliści Domaros Somonino mieli podjąć ostatniego w tabeli rywala zza miedzy Promil Somonino, ale niestety "czerwona latarnia" postanowiła po raz trzeci w sezonie oddać punkty bez walki, czym formalnie zostali wykluczeni z rozgrywek.

Następnie po wyrównanej walce Gruntcase Borkowo pokonał wyżej sklasyfikowanych No Name Kartuzy 3:2. W kolejnym meczu lider tabeli CH Toporek Przodkowo by zapewnić sobie tytuł mistrza tegorocznej ligi musiał przynajmniej zremisować z drużyną Pięknych i Młodych. Drużyna z Przodkowa zagrała bezkompromisowo i od początku rywalizacji narzuciła przeciwnikowi swój styl gry i wygrywając aż 10:2 zdobyła tytuł mistrza w tegorocznej edycji. Gratulujemy! Na dodatek zdobywając kolejne trzy bramki Jakub Leszkiewicz zapewnił sobie tytuł króla strzelców ligi mając na koncie 32 gole.

W ostatnim spotkaniu tegorocznych rozgrywek po bardzo zaciętym meczu Dav-Tynk Team Kartuzy pokonał Gang Świeżaków 7:6. Na uwagę zasługuje z pewnością fakt zdobycia kolejnej bramki dla Gangu, będącego na co dzień bramkarzem Amatora Kiełpino, przez Mateusza Kaszyńskiego, który z dorobkiem 16 goli został trzecim strzelcem ligi.

TABELA:
1. CH TOPOREK PRZODKOWO
2. WE-MET TEAM
3. DOMAROS SOMONINO
4. SZARGAN SOMONINO
5. ATOM GORĘCZYNO
6. DAV-TYNK TEAM KARTUZY
7. PIĘKNI I MŁODZI
8. NO NAME KARTUZY
9. GANG ŚWIEŻAKÓW
10. GRUNTCASE BORKOWO
11. RED WOLVES CHMIELNO
12. PROMIL SOMONINO

nadesłane/Mariusz Lamk

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.