Grzebieniec. Pożar stodoły - ewakuowano zwierzęta

piątek, 9 marca 2018 r., 20:53
fot. AL

Kilka zastępów strażaków walczyło z pożarem stodoły, do którego doszło w piątkowy wieczór w Grzebieńcu k. Brodnicy Górnej. Ogień objął tam magazynową w obiekcie słomę oraz dach. Znajdujące się w budynku zwierzęta ewakuowano.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Kartuzach otrzymał po godzinie 19.30. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że pożar pojawił się w stodole, a objął składowaną w niej słomę oraz dach budynku. Zwierzęta - krowy i dwa króliki - ewakuowano.

Straty powstałe wskutek pożau szacuje się na około 6.000 zł, w tym 3.000 zł w budynkach. Spaleniu uległo częściu dachu oraz konstrukcji dachowej, instalacja elektryczna w stodole oraz 14 ton słomy. Wartość uratowanego mienia wycenia się na około 120.000 zł.

Jako przyczynę podaje się zwarcie instalacji elektrycznej. Nie wyklucza się także zaprószenia ognia.

W działaniach gaśniczych uczestniczyli strażacy z OSP Brodnica Górna, OSP Kamienica Szlachecka, OSP Zawory, OSP Goręczyno oraz JRG Kartuzy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.