Szymon Sajnok z wizytą w Katolickiej Szkole Podstawowej w Kartuzach

niedziela, 11 marca 2018 r., 09:59
fot. nadesłane/Katolicka Szkoła Podstawowa w Kartuzach

W piątkowy poranek do Katolickiej Szkoły Podstawowej w Kartuzach zawitał wyjątkowy gość. Uczniowie placówki mieli okazję spotkać się ze świeżo upieczonym mistrzem świata w kolarstwie torowym - Szymonem Sajnokiem.

Mistrz opowiadał młodzieży o swojej drodze do kariery, o zawodach, emocjach, treningach a także o wierze, która daje mu siłę. Wizyta Szymona Sajnoka była kolejnym spotkaniem w ramach wizyt znanych i lubianych.

- Uczniowie byli dobrze przygotowani na spotkanie, zadawali pytania, podchodzili do Szymona po autografy. Była też okazja do zrobienia pamiątkowych zdjęć - relacjonuje kadra Katolickiej Szkoły Podstawowej w Kartuzach.

Przypomnijmy, że Szymon Sajnok, wychowanek GKS Cartusii Kartuzy, odniósł ogromny sukces podczas Mistrzostw Świata w Holandii. Zdobył złoto w omnium we wspaniałym stylu. To największy dotychczasowy sukces w karierze sportowej kartuzianina. Medal, który zdobył 3 marca w Apeldoorn, jest 22. w historii polskiego kolarstwa torowego, a ósmym złotym, w tym dorobku.

Sajnok jest obecnie zawodnikiem CCC Sprandi Polkowice. W swoim dorobku ma m.in. pierwsze miejsce w omnium podczas Pucharu Świata w Kolarstwie Torowym w Apeldoorn w 2016 roku czy pierwsze miejsce w omnium w finałowych zawodach Pucharu Świata na torze kolarskim w Los Angeles w 2017 roku.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.