Policjanci apelują do kierowców w sprawie napadu w Żukowie

poniedziałek, 12 marca 2018 r., 12:23

Poszukiwania sprawcy czwartkowego napadu na placówkę bankową w Żukowie trwają. W związku z tym, policjanci proszą o kontakt wszystkich kierowców, którzy mają w samochodach kamerki i w dniu napadu między godziną 13.45 a 14.30 przejeżdżali ulicami Książąt Pomorskich, Gdyńską lub Gdańską.

Przypomnijmy, że do napadu doszło w czwartek, 8 marca około godz. 14.15 w Żukowie. Zamaskowany mężczyzna wszedł do banku i zażądał wydania pieniędzy, grożąc przedmiotem przypominającym broń znajdującej się tam pracownicy. Kasjerka spełniła jego żądnie. Sprawca schował pieniądze - kilka tysięcy złotych, do sportowej torby, po czym oddalił się w nieznanym kierunku. Policjanci natychmiast rozpoczęli obławę, jednak sprawcy dotąd nie ujęto.

- Na chwilę obecną żadnych dodatkowych informacji nie mamy. W dalszym ciągu policjanci prowadzą działania operacyjne, nie chcą na tym etapie zdradzać zbyt wielu szczegółów - informuje Jarosława Krefta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Funkcjonariusze zwracają się jednak z prośbą o pomoc do kierowców, którzy tego dnia przejeżdżali trasą w pobliżu banku.

- Bardzo wielu kierowców montuje w swoich samochodach kamerki. Prosimy o kontakt wszystkie osoby, które tego dnia w godzinach 13.45-14.30 jechały ulicami Książąt Pomorskich, Gdyńską lub Gdańską i mają w swoich samochodach tego typu urządzenia, które zarejestrowały przebieg tej trasy - apeluje Jarosława Krefta.

Osoby, które posiadają nagrania z tego dnia proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kartuzach pod numerami tel. (0 58) 685 22 22 lub 997.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.