Fotele finka - czemu zawdzięczają swoją popularność?

wtorek, 13 marca 2018 r., 11:08
fot. nadesłane

Fotele fińskie od dłuższego już czasu cieszą się niesłabnącą popularnością. Pojawiają się zarówno we wnętrzach klasycznych, jak i nowoczesnych i, co zaskakujące, w każdej aranżacji prezentują się wspaniale. Przykuwają uwagę lekkim, ergonomicznym kształtem, ciekawym połączeniem drewna i materiału oraz interesującymi tkaninami obiciowymi. To, wraz z całym szeregiem innych walorów odpowiada za niezwykły sukces, jaki odniosły fotele finka.

Fotele fińskie - komfortowe rozwiązanie

Nie od dziś wiadomo, że urządzanie mieszkania czy domu pociąga za sobą ogromne koszty, a szczególnie duże wydatki wiążą się z aranżacją salonu. Jako najbardziej reprezentacyjne wnętrze, to w którym przyjmujemy gości i spotykamy się z rodziną, wymaga on wyjątkowej uwagi. Szczególnie istotny jest tu wybór mebli wypoczynkowych, czyli tych, w których siadujemy popołudniami z kubkiem gorącej kawy lub dobrą książką.

Zwykle na taki salonowy komplet składa się sofa i fotele, a do ich wyboru powinniśmy przyłożyć szczególną uwagę. Dlaczego? Otóż dlatego, że zdeterminuje on w przeważającej mierze charakter wnętrza, a ponadto, będzie odpowiadał za jakość naszego wypoczynku lub... jej brak. Na rynku dostępna jest co prawda ogromna ilość mebli wypoczynkowych, jednak nie wszystkie spełniają niezbędne standardy.

W tym ogromie możliwości na większą uwagę zasługują bez wątpienia fotele finka. Dzięki miękkiemu obiciu oraz starannie wyprofilowanym oparciom zapewniają one kręgosłupowi oraz głowie optymalne podparcie, przez co wspaniale nadają się zarówno do oglądania telewizji, jak i krótkiej poobiedniej drzemki.

Fotele finka - niecodzienny styl

Fotele fińskie to przede wszystkim prostota formy. Ciekawe połączenie drewna i tkaniny przykuwa uwagę, a jednocześnie sprawia wrażenie lekkości oraz subtelności. Co ciekawe, meble te wspaniale wpasowują się nie tylko w nowoczesne, minimalistyczne czy loftowe wnętrza, ale również w klasyczne, świetnie łącząc się nawet z antycznymi stolikami czy perskimi dywanami.

Praktyczne gabaryty foteli

Dzisiaj, czyli w czasach, kiedy większość osób mieszka w miastach, w mieszkaniach, odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni stanowi klucz do udanej aranżacji. Na niewielkim metrażu łatwo bowiem o zagracanie pokoi, co szczególnie widoczne jest w salonach. Stoi w nich zwykle okazała sofa, dwa fotele, stolik kawowy oraz niewielka komoda czy biblioteczka i, o ile te ostatnie sprzęty nie nastręczają zbyt wielu problemów, o tyle odpowiednie dopasowanie mebli wypoczynkowych nie jest w takich okolicznościach łatwym zadaniem. Bo jeżeli w niedużym pomieszczeniu obok sofy postawimy dwa ciężkie, tapicerowane fotele bez wątpienia przytłoczymy całą aranżację.

Rozwiązaniem w takiej sytuacji są fotele finka. Ich konstrukcja została oparta na drewnianym stelażu nasuwającym na myśl skojarzenie z płozami, a całość wieńczy profilowane, miękkie oparcie. Dzięki takiej budowie meble te zajmują mało miejsca, równoważą ciężką sofę i nadają aranżacji lekkiego charakteru. Co więcej świetnie się prezentują nie tylko jako część całego kompletu, ale również jako niezależny dodatek postawiony na przykład przy półce z książkami.

Jakość i wytrzymałość

Fotele fińskie oparte są na bardzo elastycznym stelażu, dzięki któremu można się na nich przyjemnie bujać i ta ich cecha budzi często niepokój u kupujących. Zastanawiają się oni, czy nie wiąże się to z obniżeniem wytrzymałości mebla i skróceniem jego żywotności. Jak jednak zapewnia konsultant firmy Laris Meble, właściciela sklepu internetowego Fotel-Finka.pl, nie ma się czego obawiać:

- Dzięki odpowiedniemu łączeniu warstw drewna stelaż jest bardzo wytrzymały i z powodzeniem znosi nawet duże obciążenia. Ponadto wypełnienie oparcia wykonane jest z pianki poliuretanowej, która jest przewiewna i odporna na odkształcenia. Aby jednak mieć całkowitą pewność, co do jakości wybranych foteli, warto sprawdzić, czy posiadają one atest wytrzymałościowo-jakościowy oraz jaka jest gęstość wypełnienia (powinna ona wynosić T-30).

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.