Policja udostępniła nagranie z napadu w Żukowie - sprawdź, czy rozpoznajesz sprawcę

poniedziałek, 12 marca 2018 r., 16:15
fot. nadesłane/KPP Kartuzy

Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach udostępniła materiały wideo z czwartkowego napadu na placówkę bankową w Żukowie. Osoby, które mogą zidentyfikować sprawcę proszone są o kontakt z policją.

Kartuscy policjanci prowadzą intensywne poszukiwania sprawcy napadu na bank w Żukowie. W poniedziałek zdecydowali się udostępnić nagrania z całego zajścia, na których widać ubranego w czarną kurtkę, zamaskowanego mężczyznę, który groził kasjerce i okradł placówkę.

- Być może ktoś rozpozna mężczyznę po sposobie chodzenia bądź gestykulacji. Wszystkie osoby, które mogą posiadać jakieś informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z policją - informuje Jarosława Krefta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Osoby będące, które rozpoznają sprawcę, były świadkami zdarzenia lub widziały podejrzanie zachowujące się osoby proszone są o kontakt z policją pod numerem 997 lub 58 685-22-22.

Policjanci proszą również o kontakt kierowców, którzy tego dnia w godzinach 13.45-14.30 jechali ulicami Książąt Pomorskich, Gdyńską lub Gdańską i mają w swoich samochodach kamerki, które zarejestrowały przebieg tej trasy.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w czwartek, około godz. 14.15 w jednej z placówek bankowych w Żukowie. Zamaskowany mężczyzna wszedł do banku. Następnie przedmiotem przypominającym broń zagroził znajdującej się tam pracownicy i zażądał wydania pieniędzy. Kasjerka spełniła jego żądanie, wypłacając mężczyźnie kilka tysięcy złotych. Sprawca schował je do sportowej torby, po czym oddalił się w nieznanym kierunku. Mimo podjęcia natychmiastowych działań przez policjantów, sprawcy jeszcze nie ujęto.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.