Kartuzianin pokonał wicemistrza świata

poniedziałek, 12 marca 2018 r., 23:44
fot. nadesłane/Aleks Jahn/GKS Cartusia Kartuzy

Wychowankowie sekcji zapaśniczej GKS Cartusii Kartuzy rozpoczęli walki w fazie play-off'ów Krajowej Ligi Zapaśniczej. Świetnie spisał się zwłaszcza Gevorg Sahakyan, który zdobył dla swojej drużyny punkty pokonując srebrnego medalistę Mistrzostw Świata.

27 lutego rozpoczęła się faza play-off'ów w Krajowej Lidze Zapaśniczej. W rozgrywkach uczestniczyli wychowankowie GKS Cartusii Kartuzy, walczący w barwach KS Budowlani Łódź.

Świetnie spisał się szczególnie Gevorg Sahakyan, który zmierzył się z Mateuszem Bernatkiem, reprezentantem drużyny miejscowych AKS Piotrków Trybunalski i srebrnym medalistą ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w Paryżu.

- Gevorg od początku spotkania dominował, co zmusiło przeciwnika do pasywności i w ostateczności do ostrzeżeń, następnie do zejścia do parteru. Właśnie wtedy Gevorg wykonał rzut za dwa punkty i utrzymał swoje prowadzenie do końca spotkania - relacjonuje Aleks Jahn z GKS Cartusii Kartuzy.

Kartuzianin zdobył dla swojej drużyny pewne trzy punkty i zwiększył jej prowadzenie. Krzysztof Niklas, drugi z reprezentantów Cartusii, walczący w łódzkich barwach, musiał uznać techniczną i fizyczną przewagę Zhana Beleniuka - srebrnego medalisty z Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Kolejne rozgrywki odbyły się 1 marca. Podczas meczu rewanżowego w Krajowej Lidze Zapaśniczej starły się ponownie drużyny AKS Madej Piotrków Trybunalski oraz KS Budowlani Łódź na czele z gwiazdami - Mateuszem Bernatkiem i ,,Mistrzem Odwrotnego Pasa'' - Gevorgem Sahakyanem. Tak jak podczas pierwszej walki, Gevorg pokazał, że zasługuje na swoje miano. Mając w parterze aktualnego wicemistrza z Paryża, w pięknym stylu wykonał swój koronny rzut, rozłożył przeciwnika na łopatki i zdobył cztery w pełni zasłużone punkty.

Drugim bardzo ciekawym spotkaniem rundy rewanżowej było starcie dwóch byłych wicemistrzów Europy. Startujący w barwach Ks Budowlani Łódź, wychowanek Cartusii - Edward Barsegjan oraz Mariusz Łoś - srebrny medalista ME w Wilnie z 2009 roku. Po bardzo wyrównanym spotkaniu, zwyciężył weteran zapasów - Edward Barsegjan, a cały ten pojedynek zakończył się wynikiem 2-1 dla Edwarda.

Oprac. MD-Z
Info: Aleks Jahn/GKS Cartusia Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.