KSK Kołczygłowy zwycięzcą XVIII Turnieju Piłki Siatkowej w Sierakowicach

wtorek, 13 marca 2018 r., 00:15
fot. nadesłane

Wzorem lat ubiegłych, w dniach 23 - 25 lutego, w Szkole Podstawowej nr 1 w Sierakowicach rozegrano XVIII edycję Turnieju Piłki Siatkowej dla amatorów. Pierwsze miejsce w zmaganiach zdobyła drużyna KSK Kołczygłowy.

Do turnieju zapisało się 15 zespołów z takich miejscowości jak: Gdańsk, Gdynia, Kołczygłowy, Przodkowo, Klukowa Huta, Tuchom, Bytów, Stężyca, Pruszcz Gdański, Kościerzyna, Cewice, Borkowo, Żukowo, Pępowo i Tokary. Niestety drużyna RT Nowe Tokary na kilka dni przed rozpoczęciem turnieju wycofała drużynę.

23 i 24 lutego rozegrano mecze eliminacyjne w grupach A, B i C. Z grupy A bez większych problemów awansowała drużyna Intermarine. Po zaciętym meczu pomiędzy UKS Klukową Hutą a Jokerem Cewice (1:2), do ćwierćfinału awansowały Cewice.

W grupie B na zawody nie dotarł niestety Acrylex Kościerzyna, więc walka toczyła się między trzema drużynami. Grupę wygrał zeszłoroczny mistrz D&H Bytów, pokonując w decydującym spotkaniu Kunikowskiego Przodkowo, który awansował z drugiego miejsca.

Grupę C bezproblemowo wygrał Epo Project Żukowo zdobywając komplet punktów i nie tracąc żadnego seta. Z drugiego miejsca awansował UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański. 25.02 od godzin porannych rozpoczęto eliminacje grupy D, w której KSK Kołczygłowy i świetnie grająca w tym roku drużyna Nasz Dach Stężyca nie dali żadnych szans swoim przeciwnikom i to oni awansowali do ćwierćfinałów. Drużyny, które nie zakwalifikowały się do ćwierćfinałów otrzymały - ufundowane przez Prezesa Zarządu GS "SCH" w Sierakowicach Józefa Formelę - pamiątkowe dyplomy, i okazjonalne słodkości na osłodę goryczy porażki.

25 lutego rozegrano ćwierćfinał, półfinał i finał. W ćwierćfinale spotkały się drużyny Intermarine i Kunikowski Przodkowo (2:0), D&H Bytów i Olimpijczyk Pruszcz Gdański (0:2), Epo Project Żukowo i Nasz Dach Stężyca (0:2) oraz KSK Kołczyglowy i Jocer Cewice. Po wyrównanych spotkaniach do półfinału awansowali: Intermarine, Olimpijczyk Pruszcz Gdański, Nasz Dach Stężyca i KSK Kołczygłowy.

Półfinały (chyba najbardziej zacięte spotkania w turnieju) rozegrane zostały pomiędzy drużynami: Intermarine i Olimpijczyk Pruszcz Gdański (2:0 dla Intermarine) oraz KSK Kołczygłowy i Nasz Dach Stężyca (Kołczygłowy wygrały 2:0).

A finały? No cóż w walce o III miejsce Olimpijczyk nie dał szans drużynie ze Stężycy i wygrał 2:0 w setach do 18 i 21. W meczu o I miejsce spotkali się odwieczni rywale Intermarine i Kołczygłowy. Tym razem więcej sił na koniec zostawili sobie zawodnicy KSK Kołczygłowy wygrywając spotkanie do 17 i 18. Po rocznej przerwie znów wrócili na najwyższe miejsce na podium.

Nagrody dla zwycięzców wręczali: prezes i wiceprezes Zarządu Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" w Sierakowicach Józef Formela i Grażyna Niklas, a także dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Sierakowicach Ireneusz Płotka, a dla najlepszego zawodnika Turnieju - Kacpra Franc z KSK Kołczygłowy - Mirosław Stolc.

- Wspaniała atmosfera, emocjonujące pojedynki i zgromadzona publiczność spowodowały, że XVIII Turniej Piłki Siatkowej, przejdzie do historii jako kolejna impreza stojąca na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym obejmująca swym zasięgiem zawodników - amatorów niemal z całego województwa pomorskiego. Wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji zawodów składamy serdeczne podziękowania. Szczególne podziękowania należą się pani Asi Koszałka z GS "SCH" w Sierakowicach, która perfekcyjnie koordynowała i nadzorowała sprawną organizację i przeprowadzenie zawodów, a także uczniom Gimnazjum im. Józefa Piłsudskiego w Sierakowicach: Weronice Reszke I Agacie Domaros, które przez dwa dni Turnieju bardzo skrupulatnie prowadziły dokumentację i umilali czas puszczając wspaniałą muzyką w stylu siatkarskim - podkreślał Mirosław Senwicki z SP nr w Sierakowicach.

Nadesłane/M. Senwicki

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.