Zawodnik GKS Cartusii Kartuzy ze zwycięstwem w Pucharze Polski

wtorek, 13 marca 2018 r., 00:47
fot. nadesłane

W pierwszy weekend marca na Targówku w Warszawie odbyły się zawody I Pucharu Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym. W turnieju wystartowała sześcioosobowa reprezentacja sekcji zapaśniczej GKS Cartusii Kartuzy. Najlepiej z tego grona spisał się Gor Hovsepyan, który wrócił z zawodów z Pucharem Polski.

Celem turnieju było wyłonienie pierwszej szesnastki najlepszych zawodników w każdej kategorii wiekowej, którzy zapewnią sobie tym możliwość startu w Mistrzostwach Polski. Rozgrywki miały też upamiętnić Bolesława Dubickiego - wybitnego trenera zapasów, wielkiego miłośnika Warszawy i szkoleniowca Warszawskiej Legii.

W zawodach wzięło udział 256 zawodników z 52 klubów z całego kraju. Ekipa Cartusii wystartowała w składzie: Gor Hovsepyan, Andrzej Drewa, Oliver Godziński, Narek Mkhitaryan, Aleks Jahn oraz Dawid Szynszecki. Na macie świetnie spisał się Gor Hovsepyan, który w kategorii 45 kg zdobył Puchar Polski. Andrzej Drewa zajął piąte miejsce w kategorii do 55 kg. Obaj wywalczyli sobie prawo do startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży o randze Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Pozostali reprezentanci Cartusii znaleźli się poza szesnastkami. Narek Mkhitaryan zajął 17 miejsce, Dawid Szynszecki - 26 miejsce, Aleks Jahn - 34 miejsce, Olivier Godziński - 37 miejsce.

- Start wypadł w miarę udany, biorąc pod uwagę, że zawodnicy Cartusii to w większości pierwszy rocznik w tej kategorii wiekowej. Przeważają w niej starsze roczniki i to one w większości dominowały w swoich kategoriach wagowych - informuje klub.

Drużynowo GKS Cartusia Kartuzy zajęła miejsce 11-12 na 52 sklasyfikowane kluby. Szkoleniowcem prowadzącym zawodników był Bartłomiej Pryczkowski.

Oprac. MD-Z
Info: GKS Cartusia Kartuzy

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.