Kartuska Halowa Liga Piłki Nożnej zakończona

wtorek, 13 marca 2018 r., 01:18
fot. nadesłane

Dobiegła końca XXVIII edycja Kartuskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Oficjalne zakończenie rozgrywek tradycyjnie poprzedził turniej o Puchar Ligi, który rozegrano 4 marca i był ostatnim akcentem rozgrywek.

Do rywalizacji o ostatnie trofeum stanęło dwanaście zespołów. Ostatecznie sito eliminacji przebrnęły się drużyny Kwiaciarnia Zaremba Kartuzy oraz Cube Kartuzy, które w drodze do finału pokonało między innymi Markbud Grzybno. W finale więcej świeżości zachowali zawodnicy Kwiaciarnia Zaremba Kartuzy i to oni po zwycięstwie 2-0 zdobyli Puchar Ligi.

Bezpośrednio po meczu finałowym przystąpiono do ceremonii dekorowania najlepszych zawodników. W uroczystości uczestniczył burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński.

Wyróżnienia indywidualne przyznane przez organizatorów rozgrywek otrzymali:
Najlepszy zawodnik - Krzysztof Baranowski - Markbud Grzybno,
Najlepszy bramkarz - Jarosław Ochal - Markbud Grzybno,
Wyróżnienie ligi - Ja Cymerman - Elwoz Szklana,
Odkrycie Ligi - Patryk Gojtowski - CUBE Kartuzy.

Klasyfikacja strzelców I ligi:
1. Michał Kitowski - Gaz Rom - 31 bramek
2. Jakub Leszkiewicz - Kwiaciarnia Zaremba Kartuzy - 24 bramki
3. Dawid Gliwa - Markbud Grzybno - 21 bramek

Ogółem w rozgrywkach wzięło udział 220 zawodników. W zasadniczej części rozgrywek trwających od 19 listopada odbyły się wszystkie zaplanowane mecze. W 78 spotkaniach strzelono 683 bramek ze średnią 8.75 bramki na mecz. Pokazano 157 żółtych i 21 czerwonych kartek.

Nadesłane/KSS Sokół

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.