Rondo w Sierakowicach będzie miało swoją nazwę

wtorek, 13 marca 2018 r., 13:25

Sierakowicki samorząd ma pomysł na to, jak uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Najprawdopodobniej na tę cześć nazwane zostanie rondo w Sierakowicach.

Pierwsze rondo w Sierakowicach już nie będzie bezimienne. Radni nad uchwałą w tej sprawie obradować będą podczas najbliższej sesji. Jeżeli zostanie ona przyjęta, rondo będzie nosiło nazwę "100-lecia Niepodległości Polski". Propozycję uzasadniono w projekcie uchwały.

- Na terenie miejscowości Sierakowice znajduje się rondo u zbiegu ulic: Lęborskiej, Dworcowej, Parkowej oraz ks. dr Bernarda Sychty. Zasadnym jest więc, aby w celach zarówno formalnych, informacyjnych, orientacyjnych jak również estetycznych i kulturotwórczych, nadać temu obiektowi oficjalną nazwę. W związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, jaka przypada w roku 2018, podjęcie niniejszej uchwały jest jak najbardziej zasadne - czytamy w projekcie.

Czy uchwała zostanie przyjęta, dowiemy się podczas najbliższej sesji, która odbędzie się 20 marca.

DS

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.