Tak świętowały Dzień Kobiet mieszkanki Sławek

wtorek, 13 marca 2018 r., 15:32
fot. nadesłane

Kilkadziesiąt mieszkanek Sławek uczciło Dzień Kobiet w sposób wyjątkowy. Na zaproszenie członkiń miejscowego koła gospodyń wiejskich panie wzięły udział we wspólnym spotkaniu ze słodkim poczęstunkiem oraz poradami specjalistek od pielęgnacji urody i dietetyczki.

Po raz kolejny panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Sławkach zaprosiły mieszkanki swojej miejscowości do wspólnego świętowania Dnia Kobiet. Spotkały się z tej okazji w piątek, 9 marca. Wieczór umilił pyszny, słodki poczęstunek. Panie mogły wziąć udział w warsztatach pielęgnacyjnych, które prowadziły zaprzyjaźnione konsultantki. Uczestniczki spotkania miały też możliwość skorzystania z porad dietetyka medycznego - Agnieszki Lejk, która na życzenie dokonała analizy składu ciała.

Choć zaproszenie członkiń KGW, ze względu na charakter święta, adresowane było głównie do piękniejszej części sołectwa, nie mogło na nim zabraknąć również panów. Na spotkanie przybyli wójt Marian Kryszewski wraz z małżonką, przedstawiciele rady powiatu i gminy Somonino oraz rada sołecka na czele z sołtysem.

- W dzisiejszych czasach, nie tylko panie chcą pięknie wyglądać i dbać o siebie, ale mężczyźni także. Pewnie dlatego warsztaty pielęgnacji oraz porady dietetyka cieszyły się także dużym powodzeniem wśród męskiego grona - relacjonuje Izabela Itrich-Hopa, przewodnicząca KGW w Sławkach.

Podczas wspólnego świętowania panowie każdej z pań wręczyli symbolicznego kwiatka. Poczęstowali też winem, by uczcić tak miłe spotkanie. Posypały się życzenia, nie zabrakło również upominków. Na ręce przewodniczącej KGW, wójt przekazał dla członikiniom koła piękny bukiet kwiatów oraz prezent, który z pewnością przyda się w dalszej działalności.

Gospodynie spotkania pamiętały też o swoim sołtysie. Z okazji przypadającego, 11 marca Dnia Sołtysa przygotowały miłą niespodziankę dla Mateusza Adamczyka. Spotkanie upłynęło w wesołej i sympatycznej atmosferze.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.