Siedem zaskakująco łatwych sposobów na oszczędzanie

wtorek, 13 marca 2018 r., 16:46
fot. nadesłane

Oszczędzanie kojarzy się dla wielu z procesem wymagającym odpowiednich nakładów gotówki, a przede wszystkim samodyscypliny. Faktem jest jednak, że każdy może oszczędzać, a dzięki kilku małym trikom, można to robić niemalże "bezboleśnie".

Sprawdź porady, które przygotowali eksperci Matchbanker pożyczek bez zaświadczeń i zacznij je stosować już dzisiaj!

1. Dbaj o to, co posiadasz

Stosując się do tej porady, nie musisz fizycznie odkładać pieniędzy, ale po prostu dbać o to, co posiadasz. Odnosi się to niemalże do wszystkiego, od garnków czy patelni w kuchni, po RTV, AGD, telefonów, komputera czy nawet samochodu. Dzięki dbaniu o to co masz, unikniesz szybkiej wymiany czy płacenia za naprawę. Jak mówi stare powiedzenie "jeżeli zajeździłeś konia w drodze, za późno go oszczędzać". Dlatego oszczędzaj swoje rzeczy w czasie użytkowania, a z twojego konta nie będą znikać niepotrzebne kwoty.

2. Unikaj galerii handlowych

Prawdopodobnie zastanawiasz się, jak unikanie galerii handlowych może pomóc ci w oszczędzaniu? Otóż może. Po pierwsze, idąc do galerii jesteśmy otoczeni różnorodnymi sklepami czy usługami, których niekoniecznie potrzebujemy. Jednak odpowiednie banery, ulotki czy nawet zapachy i muzyka sprawiają, że decydujemy się na rzeczy, które są nam zbędne. Zamiast centrum handlowych, wybierz więc lokalne sklepiki, które po pierwsze oferują lepsze ceny, a po drugie wesprzesz lokalnych przedsiębiorców. Jeśli jednak zdecydujesz się iść do galerii, wybierz się tam koniecznie z listą zakupów i kieruj się nią, a jeśli kusi cię, aby kupić coś spoza niej, zadaj sobie pytanie: czy naprawdę tego potrzebuję? To pozwoli ci uniknąć impulsywnych zakupów i dzięki temu będziesz po cichu oszczędzał.

3. Zrezygnuj z niepotrzebnych subskrypcji

Parę złotych za comiesięczne zamówienie ulubionej gazety, siłownia, Netflix, Spotify. Wszystko to składa się na niemałą sumę, więc sprawdź koniecznie, czy na pewno korzystasz z usług, za które płacisz. Może będziesz zamawiał ulubioną gazetę na zmianę ze znajomymi, a zamiast siłowni będziesz biegał czy ćwiczył w domu? Dobrze się nad tym zastanów i zobacz, co po cichu skrada ci złotówki z konta.

4. Nie traktuj zakupów, jako formy odstresowania

To punk tyczący się głównie kobiet, ale niektórzy mężczyźni także lubią odstresować się, na przykład nowym gadżetem. Zakupy rzeczywiście mogą nas odstresować i uszczęśliwić, ale tylko na krótką chwilę. Ten sposób na pewno nie sprawdzi się na dłuższą metę, a nawet przysporzy ci jeszcze więcej stresu, jak zaczniesz wydawać więcej niż będzie cię stać. Jeśli już znalazłeś się w takiej sytuacji, spłać czym prędzej swoje długi, najlepiej łącząc je w jeden konsolidacyjny. Sprawdź możliwości na stronie porównywarki finansowej Matchbanker.pl.

5. Sprawdzaj ceny

Obecnie na rynku jest tylu sprzedawców, że większość produktów można kupić w różnych sklepach i dzięki temu możemy wybrać ten z najlepszą ceną. Jeśli jesteś na zakupach i zastanawiasz się, szczególnie nad większym zakupem, sprawdź przez telefon cenę produktu online czy w innych sklepach. Różnice mogą być znaczące, więc po co przepłacać. Korzystaj z zalet technologii i oszczędzaj.

6. Stosuj handel wymienny

To sposób stosowany od wieków i do tej pory się sprawdza. Zaoferuj wymianę niepotrzebnej ci rzeczy, której ktoś inny akurat poszukuje i zamień się z nim na to, co jest tobie potrzebne. Ogłoś propozycję w internecie i sprawdź, ile dzięki temu zaoszczędzisz.

7. Sprzedawaj zbędne przedmioty

W nawiązaniu do poprzedniego punktu, jeśli nawet nie znajdziesz osoby, która chce się z tobą zamienić na daną rzecz, to po prostu ją sprzedaj. Przez rosnący konsumpcjonizm, kupujemy o wiele więcej, niż jest nam potrzebne, więc na pewno posiadasz w domu nadmiar rzeczy, których od dawna nie używasz. Być może ktoś inny ucieszyłby się z zakupu tańszej, używanej rzeczy, którą ty już masz, więc dlaczego nie sprawić, aby dwie strony były zadowolone ? Sprawdź, ile dzięki temu oszczędzisz!

KOMENTARZE
Możliwość komentowania została wyłączona.