Kwiaty z papieru rozkwitły w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach

środa, 14 marca 2018 r., 10:03
fot. nadesłane

Piękne, kolorowe kwiaty wychodziły spod rąk uczestników warsztatów, na które w Dzień Kobiet zaprosiło Muzeum Kaszubskie w Kartuzach. W tajniki sztuki tworzenia roślin z papieru wprowadziła przybyłych artystka Kamila Szelągowicz.

W czwartek, 8 marca w Muzeum Kaszubskim im. F. Tredera w Kartuzach odbyły się warsztaty tworzenia kwiatów. W zajęciach uczestniczyli zarówno uczniowie kartuskich szkół podstawowych z "Dwójki" i "Piątki" , a także gimnazjaliści z SP nr 1. Warsztaty prowadziła Kamila Szelągowicz - artystka z pasją. Pokazała jak własnoręcznie wykonać kwiaty z różnobarwnej krepiny i bibuły.

Stopień trudności wykonania kwiatka dostosowany był do wieku uczestników zajęć. Po zajęciach z młodzieżą odbyły się warsztaty dla artystek, które równie zdolne jak sama prowadząca, wykonały piękne dzieła. Panie miały też okazję podzielić się swoimi pasjami i wymienić doświadczeniami związanymi ze sztuką rękodzieła. 

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.