O ekologii w dwóch językach. Gimnazjaliści uczestniczyli w turnieju językowym

środa, 14 marca 2018 r., 12:42
fot. DS

Na pytania o ekologię i przyrodę odpowiadali w języku angielskim i niemieckim. Uczniowie sześciu szkół brali udział w Międzyszkolnym Turnieju Językowym dla gimnazjalistów, który odbył się w Sierakowicach. Tytuł Mistrza Turnieju powędrował do uczniów z Sulęczyna.

Nauczyciele języków obcych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach po raz czwarty zorganizowali Międzyszkolny Turniej Językowy dla gimnazjalistów "English und Deutsch Masters". Tym razem pod hasłem "SEI ECO"! Szeroki zakres tematyczny obejmował zagadnienia związane z pogodą, roślinami, zwierzętami i krajobrazem. Do tego włączona została tematyka zagrożeń, klęsk żywiołowych i ochrony środowiska naturalnego.

Uczniowie musieli wykazać się również umiejętnością wypowiadania się na temat ochrony środowiska i swojego zaangażowania w nią. Zadania na poziomie podstawy programowej, formułowane były na przemian w języku niemieckim i angielskim.

- W każdej z drużyn mamy dwóch znawców języka niemieckiego oraz dwóch fachowców języka angielskiego. Ten turniej to przede wszystkim praca w grupie. Uczniowie działają i tworzą razem, dlatego jestem przekonana, że ze wszystkim świetnie sobie poradzą - tłumaczy Marta Młyńska, nauczycielka języka niemieckiego i jedna z organizatorek turnieju.

Turniej ma formę quizu i zabawy. Tym razem wzięli w nim udział uczniowie klas gimnazjalnych z Sierakowic, Bukowiny, Gowidlina, Sulęczyna, Linii oraz Kamienicy Królewskiej.

- Stawiamy na współpracę, jesteśmy szkołą otwartą i wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom, również gimnazjalistów. Niewiele jest takich konkursów i postanowiliśmy tę lukę zapełnić. Jest to również forma promocji naszej szkoły - dodaje Marta Młyńska.

W turnieju co roku biorą udział uczniowie z okolicznych szkół. Dla nauczycieli to pretekst do tego, aby zachęcić swoich podopiecznych do bardziej intensywnej pracy.

- Już po raz czwarty jesteśmy na turnieju. Przyjeżdżamy co roku. W naszej szkole dzieci uczą się dwóch języków praktycznie od zerówki. Przed konkursem dodatkowo szlifujemy wymagane zagadnienia. Wiek gimnazjalny jest specyficzny i różnie bywa z zaangażowaniem uczniów. Takie turnieje są dla nich dobrą motywacją - dodaje Małgorzata Bieluń - Woźny, nauczycielka języka niemieckiego z Bukowiny.

Najlepsi okazali się uczniowie z Sulęczyna, którzy otrzymali tytuł Mistrza Turnieju. Drugie miejsce zajęła drużyna z Linii, zaś na miejscu trzecim uplasowała się grupa z Sierakowic. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

DS

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.