Gmina Stężyca podpisała umowę na budowę przystani kajakowych

czwartek, 15 marca 2018 r., 14:43
fot. internet/UG Stężyca

Do czerwca na terenie gminy Stężyca powstaną trzy kolejne przystanie kajakowe. To inwestycje, które gmina wykonuje w ramach projektu "Kajakiem przez Pomorze". Umowy z wykonawcami zostały już podpisane.

Gmina Stężyca w partnerstwie m.in z gminą Chmielno, Somonino, Kartuzy i Żukowo, realizuje projekt "Pomorskie Szlaki Kajakowe - Szlakiem Raduni". Całkowita wartość inwestycji to kwota ponad 7.660.000 zł. Wkład gminy Stężyca to budowa czterech przystani kajakowych o wartości 1.200.000 zł.

- Przystań w Gołubiu już mamy, teraz przystąpiliśmy do budowy trzech pozostałych. Udało nam się rozstrzygnąć przetarg i podpisaliśmy umowy z trzema wykonawcami - tłumaczy wójt gminy Stężyca, Tomasz Brzoskowski.

W ramach zadania wykonane zostaną przystanie w Stężycy, Zgorzałem i Borucinie. Przystań kajakowa w Stężycy zostanie wykonana przez firmę MAT BUD M. Piechowiak z Przytocznej. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MIZAN S. Ossowski z Gdańska wygrało przetarg na budowę przystani w Zgorzałem. Z kolei infrastrukturę w Borucinie wykona firma Usługi Ogólno-Budowlane A. Dzienisz z Borzestowskiej Huty.

Inwestycja ma zostać zrealizowana w czerwcu 2018 r. Współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej.

DS

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.