Zawodnicy KMX Kaszuby szlifują formę przed Mistrzostwami Polski

czwartek, 15 marca 2018 r., 19:13
fot. nadesłane

Młodzi motocrossowcy z klubu KMX Kaszuby - Maks Onasz i Dawid Zaremba przygotowują się do Mistrz Polski. Zawody odbędą się za kilka tygodni, więc zawodnicy wykorzystują każdą chwilę na treningi. Ze względu na niesprzyjającą aurę ćwiczą na krytym torze w Lipnie, wkrótce jednak planują przenieść się na tory otwarte.

Dziesięcioletni Maks Onasz przygodę z motocrossem rozpoczął trzy lata temu. Pasją do tego sportu zaraził go Dawid Zaremba. Obaj chłopcy trenują w barach klubu KMX Kaszuby, który działa od czerwca 2016 r. Chłopcy coraz lepiej radzą sobie na torach i z każdym startem odnotowują kolejne sukcesy. Obecnie młodzi zawodnicy przygotowują się do nadchodzących Mistrzostw Polski. Ojciec Maksa, podzielił się z nami relacją z ostatniego treningu motocrossowców.

- Choć pogoda nie rozpieszcza i trenowanie na torach nie jest możliwe, to nie obijamy się. Przygotowania do Mistrzostw Polski idą pełną parą. Korzystamy z możliwości trenowania na krytym torze PUK Arena w Lipnie. Maks #26 z kolegą Dawidem #151 doskonalili umiejętności przez dwa dni. Było co robić, ale efekty było widać gołym okiem. Jak tylko pogoda się poprawi wyjeżdżamy na otwarte tory - relacjonuje Marek Onasz.

Przypomnijmy, że Maks ma na swoim koncie m.in. zdobycie trzeciego miejsca w Międzynarodowych Mistrzostwach Lubelszczyzny w klasie MINI, zajęcie piętnastego miejsca na MX Master Kids w Verdun we Francji, to nieoficjalne Mistrzostwa Świata dla dzieci i trzykrotny udział w MŚ w Freestyle " NIGHT OF THE JUMPS" kids race. Uczestniczył też w zawodach w Oldebroek w Holandii w klasie NK 50cc, które ukończył na 10 miejscu. W październiku ubiegłego roku zawodnicy KMX Kaszuby odnotowali bardzo dobre starty w zawodach w halowym superrcrosie, które odbyły się w Euro Hall w Holandii.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.