Przodkowo. Gminne eliminacje wiedzy pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

czwartek, 15 marca 2018 r., 21:26
fot. nadesłane/Aleksandra Kowalewska

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. "Młodzież Zapobiega Pożarom". Eliminacje gminne odbyły się w trzech grupach wiekowych. Wzięło w nich udział 38 uczniów ze szkół podstawowych z Szarłaty, Wilanowa, Pomieczyna, Przodkowa i Czeczewa oraz szkoły ponadgimnazjalnej.

Uczniowie uczestniczący w eliminacjach gminnych, w pierwszej części turnieju otrzymali do rozwiązania testy. W drugiej części odpowiadali na przygotowane przez komisję, pytania.

Komisja w składzie: mł. kpt. mg inż. Adrian Kopczyński, st. ogniomistrz Adam Płotka, prezes gminny OSP w Przodkowie Jan Krauza, dyrektorka gimnazjum w Przodkowie Róża Rzeszewicz wyłoniła z każdej grupy finalistów.

I grupa wiekowa: 10-13 lat
1. Oskar Frankowski
2. Anna Frankowska
3. Paulina Kielinska

II grupa wiekowa: 14-16 lat
1. Mateusz Toporek
2. Klaudia Hinc
3. (równorzędne): Klaudia Klawikowska, Dominika Rzeszewicz

III grupa wiekowa: 17-19 lat
1. Dejwid Roszkowski
2. Artur Sypion
3. Marta Gołąbek

Laureaci Turnieju otrzymali puchary, nagrody rzeczowe oraz dyplomy, a opiekunowie za pracę z dziećmi i młodzieżą - podziękowania. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, upominki, słodycze oraz obiad. Fundatorem nagród był Andrzej Wyrzykowski, wójt gminy Przodkowo.

Podczas ceremonii ogłoszenia wyników i wręczenia nagród okolicznościowe przemówienia wygłosili: wójt gminy Przodkowo Andrzej Wyrzykowski oraz mł. kpt. mg inż. Adrian Kopczyński, którzy zwrócili uwagę, że: Turniej służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Uczniów do turnieju przygotowali nauczyciele: Aleksandra Kowalewska, Aleksandra Kulwikowska, Róża Rzeszewicz, Michał Hufnagel, Stanisław Kus i Jerzy Stachurski.

Eliminacje powiatowe Turnieju Wiedzy Pożarniczej odbędą się w Kartuzach.

nadesłane/JW

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.