Weź udział w pisankowym konkursie Muzeum Kaszubskiego

piątek, 16 marca 2018 r., 10:12
fot. MD-Z

Z okazji 95-lecia miasta Kartuzy i zbliżających się Świąt Wielkanocnych Muzeum Kaszubskie zaprasza do konkursu na najładniejsze pisanki. Prace składać można do 20 marca.

Kraszanki, malowanki, naklejanki, drapanki, rysowanki, oklejanki - metod zdobienia pisanek jest mnóstwo. Jakie wybiorą uczestnicy konkursu organizowanego przez Muzeum Kaszubskie w Kartuzach? Okaże się już 20 marca. Tego dnia upływa termin składania prac w konkursie na najładniejsze pisanki. Muzeum organizuje go z okazji 95-lecia miasta.

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z klas IV-VII, a także gimnazjalistów z terenu Kaszub oraz do osób dorosłych.

Każda pisanka zgłoszona do udziału w konkursie musi być pracą wykonaną własnoręcznie. Pisanka może zostać wykonana z dowolnych materiałów i dowolną techniką, (nie tylko z wydmuszek gęsich, kaczych czy też innych jaj).

Do swojej pracy należy dołączyć informacje takie jak: imię i nazwisko autora bądź autorów, ich wiek, adres i numer telefonu, e-mail, klasa, nazwa szkoły. Prace konkursowe oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych.

Prace należy składać w siedzibie Muzeum Kaszubskiego im. Franciszka Tredera w Kartuzach z dopiskiem: konkurs pt. "Pisanka z okazji 95 lat miasta Kartuzy". Termin rozstrzygnięcia i wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach. Nagrodzeni uczestnicy zostaną powiadomieni telefonicznie lub mailowo i zaproszeni na wręczenie nagród w dniu 22 marca 2018r .

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.