Piotr Grzywacz z I LO w ogólnopolskim finale konkursu "Public Speaking Competition"

piątek, 16 marca 2018 r., 10:43
fot. nadesłane

W lutym na Uniwersytecie Gdańskim odbył się okręgowy etap 21. edycji międzynarodowego konkursu przemawiania w języku angielskim "Public Speaking Competition". W konkursie świetnie wypadł Piotr Grzywacz z I LO, w Kartuzach, który w sobotę 17 marca będzie reprezentował powiat w ogólnopolskim finale konkursu.

Organizatorem konkursu "Public Speaking Competition" jest stowarzyszenie "Otwarte Kaszuby" oraz gdański oddział stowarzyszenia "The English Speaking Competition".

W konkursie wzięło udział siedemnaścioro uczniów z liceów w Gdańsku, Gdyni, Chojnicach, Elblągu i Kartuzach. I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. H. Derdowskiej reprezentowali Kaja Karczewska i Łukasz Warmowski z klasy 2e oraz Piotr Grzywacz, 2g.

Zadaniem uczestników było przygotowanie i wygłoszenie pięciominutowego przemówienia na temat związany z ogólnym mottem konkursu, brzmiącym "The best way to predict the future is to invent it".

W gronie sześciu najlepszych uczestników, które zakwalifikowały się do ogólnopolskiego finału znalazł się Piotr Grzywacz. W sobotę,17 marca będzie reprezentował I LO w Bydgoszczy. Piotr przygotowywał się do konkursu pod okiem anglistki Sabiny Kobieli.

Oprac. MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.