Z promilami i pod wpływem narkotyków

piątek, 16 marca 2018 r., 11:11

W czwartkowy wieczór policjanci na drogach powiatu kartuskiego zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich prowadził auto mając w organizmie prawie dwa promile alkoholu, drugi był pod wpływem środków odurzających.

W czwartek, o godz. 23.10 w Maksie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 37-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, kierującego golfem.

- Mężczyzna zachowywał się w sposób, który wzbudził podejrzenia policjantów. Postanowili sprawdzić czy nie jest pod wpływem środków odurzających. Badamy to testerem drager, który otrzymaliśmy ze starostwa powiatowego. To urządzenie, na podstawie pobranej śliny, pozwala w szybki sposób sprawdzić kilka rodzajów narkotyków. Okazało się, że mężczyzna jest pod wpływem amfetaminy. Pobrano mu krew do badań - informuje Magdalena Formela, p.o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Kwadrans później, w Sierakowicach, policjanci zatrzymali 54-letniego mężczyznę, kierującego oplem kombo. Okazało się, że mieszkaniec powiatu kartuskiego miał w organizmie prawie 1,8 promila alkoholu.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.